Adam Hloušek: zmrazená smlouva a vymahači u stadionu. Dluží i spoluhráčům

0
37

V lize naskočil naposledy v září, od ledna se neobjevil na tréninku.

„Kde je Hloušek, nevím. Jestli na marodce nebo někde na pláži v Brazílii. Viděl jsem ho na začátku přípravy, pak se ztratil a od té doby ho někdo hledá,“ řekl o víkendu trenér Pavel Vrba.

Komu Hloušek také dluží

věřitelé z řad spoluhráčů

Ondřej Čelůstka
7 636 149 korun

Kasper Hämäläinen
224 000 eur (přes pět a čtvrt milionu korun)

Tomáš Necid
332 000 korun

Tomáš Smola
65 000 korun

Michal Bezpalec
46 000 korun

Čtyřiatřicetiletý Hloušek podle insolvenčního návrhu, který je veřejně přístupný, dluží dohromady kolem jedenadvaceti milionů korun. A to ještě seznam věřitelů nemusí být kompletní.

Život osminásobného reprezentanta, který strávil v Polsku tři a půl roku a kromě Slavie či Plzně prošel také německou bundesligou, připomíná gangsterskou zápletku.

Hloušek je ve velkém průšvihu.

Když se polští vymahači loni v únoru dozvěděli, že holohlavý fotbalista nastupuje na hostování do Zlína, čekali na něj prý hned další den na parkovišti. Na jaře pak odehrál sedm zápasů, v probíhající sezoně už nastoupil pouze do tří a po podzimní části se vypařil.

Ani spoluhráči nemají ponětí, kde se nachází. Hlouškovo telefonní číslo, na kterém předloni komunikoval a poskytl rozhovor, už neexistuje. Několika zlínským hráčům se v minulých týdnech údajně ozval, pokaždé z jiného čísla, na které už se později nedalo dovolat zpět.

S žádostí o vyjádření hráče neuspěl ani server iDNES.cz.

Klub na žádost redakce podrobné vyjádření připravuje.

Před pozastavením smlouvy bral Hloušek ve Zlíně běžně okolo 100 tisíc korun měsíčně, což je v rámci klubu výrazně nad poměry. Za rok 2022 vykázal podle údajů v insolvenčním návrhu příjmy ve výši necelého milionu korun.

O jeho možných problémech prý vedení vědělo už před rokem, kdy ho po konci v polské Niecieczi angažovalo. Až teď ale všechno oficiálně vyplulo ven.

Na seznamu věřitelů figuruje vedle českých i zahraničních bank a společností také několik jeho bývalých spoluhráčů.

Nejvíc Hloušek dluží Ondřeji Čelůstkovi, někdejšímu spoluhráči ze Slavie, který přihlásil pohledávku ve výši 7 636 149 korun a 99 haléřů. Přes pět milionů korun, konkrétně 224 tisíc eur, mu podle dostupných zdrojů půjčil i Kasper Hämäläinen, finský záložník, jenž v minulosti působil v Jablonci a s Hlouškem hrál za polskou Legii Varšava.

Hloušek neplatil ani zdravotní či sociální pojištění, přes 800 tisíc dluží finančnímu úřadu na daních.

Nyní musí prokázat, že je v úpadku, a následně mu soud může povolit oddlužení a schválit splátkový kalendář.

Po dobu pěti let by pak Hloušek podle zákona měl povinnost „vynaložit veškeré úsilí, které po něm může být spravedlivě požadováno“, což znamená splácet a pravidelně o své situaci informovat příslušné orgány. V případě, že uhradí alespoň 30 % z celkového dluhu, může ho soud od zbytku osvobodit.

Pokud by se mu povedlo uhradit až 60 % z celkové částky už za tři roky, mohl by být osvobozen dříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno