Bývalý kouč juniorské reprezentace Mlejnek jde pomáhat Růžičkovi do Litvínova

0
79

„Jsem moc rád, že jsem byl Vláďou Růžičkou osloven. Na novou spolupráci se moc těším. Věřím, že společně posuneme Litvínov tam, kam si všichni přejeme. Pro mě je to vynikající angažmá,“ uvedl v tiskové zprávě Mlejnek, pětačtyřicetiletý rodák z Karlových Varů, kde s trenéřinou začínal. 

Později vedl i extraligové áčko, pak Liberec a Sokolov, kde pracoval rovněž jako sportovní manažer. Působil také u reprezentační devatenáctky a coby asistent trenéra u seniorského národního týmu. V roli pomocníka Miloše Říhy se zúčastnil mistrovství světa 2019, kde Česko skončilo čtvrté.

„Jsme rádi, že se nám podařilo Karla získat do našeho realizačního týmu. Má zkušenosti s trénováním v reprezentaci i extralize a věříme, že pro nás díky svým zkušenostem bude velkým přínosem,“ míní generální ředitel litvínovského klubu Pavel Hynek.

Mlejnek podepsal roční smlouvu s roční opcí. Reprezentační dvacítku přebral v květnu 2020 po Václavu Varaďovi. Národní mužstvo koučoval na dvou světových šampionátech, ten poslední byl ovšem před koncem prosince kvůli potížím s koronavirem přerušený a hrát se bude v létě. 

„Já ale už na začátku prosince oznámil, že dodržím dvouletou smlouvu a že mojí touhou je od 1. května pracovat v klubu,“ odrážel Mlejnek kritiku Libora Zábranského, který byl pověřený obsazováním koučů pro týmy od U16 až po U20 a Mlejnkovi vyčítal, že v létě už na střídačce nebude.

Václav Sýkora, jenž v říjnu oslaví sedmdesátiny, v minulosti působil v Litvínově i jako hlavní kouč. Patří mu čtvrté místo v historickém klubovém pořadí v počtu odtrénovaných zápasů, zvládl jich 246. Poslední dva ročníky plnil u „chemiků“ roli asistenta.

Karel Mlejnek jako trenérská posila Litvínova

„Chtěl bych Vaškovi poděkovat za jeho odvedenou práci v Litvínově,“ vzkázal Hynek. „Končí trenér, který patřil v posledních desetiletích k největším trenérským osobnostem. Působil ve Finsku i ruské KHL. Získal dva extraligové tituly a vychoval spoustu hráčů. Má už svůj věk, a tak se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru. Jeho rozhodnutí chápu.“

Litvínov v půlce dubna oznámil, že se dohodl na pokračování angažmá trenéra dvojnásobných mistrů světa Vladimíra Růžičky staršího. Vedení klubu pak uplatnilo opci na svého nejproduktivnějšího hráče, kanadského útočníka Giorgia Estephana. Udrželo i obránce Jana Strejčka s Danielem Kolářem a uplatnilo opci na pětici mladíků. Žlutočerný dres budou dál oblékat útočníci Stehlík, Svoboda, Berka, obránce Baláž a brankář Zajíček. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno