Cutem v Arnhemu prošly české golfistky Melichová, Melecká a Napoleaová


Jana Melichová


| foto: ČTK

Vede Australanka Whitney Hillierová se skóre -8. Do finálových kol se nedostaly Kateřina Vlašínová (90. místo) a Šideri Váňová (98.).

Melichová prošla cutem poprvé jako profesionálka. „Po tom hektickém období spojeným s přechodem k profesionálkám jsem se konečně mohla soustředit na golf,“ uvedla v tiskové zprávě.

Postup si zajistila dnešním zlepšením o osm ran na 70. „Možná pomohlo i to, že nám dneska naservírovali poprvé maso, takže i ty proteiny možná pomohly,“ řekla s úsměvem.

Melecká je ve finálových bojích na elitním evropském okruhu pošesté v řadě. „První den jsem se trochu trápila, protože hřiště je v Nizozemsku hodně úzké, a když minete první ránu, tak to může být zábava. Nakonec jsem první den zahrála +1, za což jsem byla ráda,“ řekla.

Napoleaová po zdravotních problémech prošla cutem po sedmi týdnech. „První den to bylo herně super, ale bohužel jsem zahrála triple a musela hrát skrz stromy. Zbytek kola byl dobrý, zahrála jsem dvakrát birdie a dobře jsem patovala. Hlavně jsem ráda, že si ještě před pauzou užiju golf i o víkendu,“ uvedla hráčka, která se v dubnu blýskla druhým místem na turnaji v Saúdské Arábii.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts