Další Čech bez smlouvy, Kaše neobdržel kvalifikační nabídku od Toronta


Ondřej Kaše (vlevo) z Toronto Maple Leafs přihrává kolem Jacoba Brysona z Buffalo Sabres.


| foto: Timothy T. Ludwig-USA TODAY Sports, Reuters

Nepředložení nové smlouvy automaticky neznamená Kašeho konec v Torontu. Maple Leafs se s ním stále mohou domluvit na nové smlouvě, ale od středečního podvečera, kdy se otevírá trh s volnými hráči (18:00 SEČ), může být český útočník k dispozici ostatním týmům.

Pokud by Kaše kvalifikační nabídku obdržel, mohl by roční kontrakt za stejnou částku přijmout. Zároveň by ale mohl jednat o vylepšení podmínek u arbitráže, čemuž se Toronto zřejmě chtělo vyhnout.

Kaše, kterého v NHL opakovaně brzdí otřesy mozku, odehrál v základní části uplynulé sezony 50 zápasů s bilancí 27 bodů (14+13). V 7 zápasech play off si připsal 3 přihrávky.

V ročníku 2020/21 sehrál za Boston jen tři utkání a nebodoval. V dubnu byl za Toronto nominován na Mastertonovu trofej, jež se v NHL uděluje za vytrvalost, sportovní přístup a oddanost hokeji. Do finální trojice se ale nedostal.

Loni nedali Kašemu kvalifikační nabídku Bruins po konci tříleté smlouvy na 7,8 milionu dolarů. 30. července podepsal rodák z Kadaně jako nechráněný volný hráč kontrakt s Torontem.

V NHL hrál i za Anaheim, který jej draftoval v roce 2014 v 7. kole na 205. místě. V lize má na kontě 257 utkání a 124 bodů za 57 tref a 67 asistencí. Ve 31 duelech play off nasbíral devět bodů za dvě branky a sedm přihrávek.

Murrayho získali Maple Leafs poté, co ve čtvrtek vyměnili českého gólmana Petra Mrázka do Chicaga. Další gólman Toronta Jack Campbell se může stát ve středu nechráněným volným hráčem.

Murray má ještě na dvě sezony platný kontrakt. Dvojnásobnému vítězi Stanleyova poháru s Pittsburghem z let 2016 a 2017 se v Ottawě, kam zamířil před dvěma roky po konci kontraktu s Penguins, moc nedařilo. V uplynulé sezoně odchytal 20 utkání s průměrem 3,05 branky na zápas, úspěšností 90,6 procenta a jedním čistým kontem.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts