Dubois touží po angažmá v Montrealu. Vyslyší Canadiens jeho volání?

Není to tak dávno, co se společně s Patrikem Lainem stali součástí obchodu mezi Columbusem a Winnipegem. V lednu loňského roku se celky dohodly na výměně dvou problémových útočníků, od kterých shodně očekávaly vyšší produktivitu.

Dubois upadl v nemilost temperamentního trenéra Tortorelly, který kritizoval jeho nasazení na ledě i v tréninku, mladý Fin si zase stěžoval na mizerné herní vytížení.

Změna působiště pro ně byla vysvobozením, útočníci, kteří na draftu před šesti lety zůstali v závěsu za Austonem Matthewsem, se v uplynulé sezoně dostali přes padesát bodů.

Frankofonní Kanaďan potvrdil formu i na letošním světovém šampionátu ve Finsku, kde třinácti body (7+6) přispěl ke zlatému triumfu národního týmu a posléze se dostal do all-star výběru.

Kanadští hokejisté oslavují postup do finále světového šampionátu.

Pravě po návratu z mistrovství se začalo naplno spekulovat o jeho budoucnosti. „Několik měsíců to bylo ve Winnipegu veřejným tajemstvím: Dubois by rád hrál v Montrealu,“ napsal zámořský sportovní server The Athletic.

„Několik zdrojů nám potvrdilo, že Dubois sní o tom nosit dres Canadiens a nestydí se o tom mluvit v soukromé společnosti,“ pokračoval.

Možnému přesunu do druhého největšího města Kanady navíc napovídá fakt, že se nachází pouze sto kilometrů od hráčova rodného Sainte-Agathe-des-Monts v provincii Québec.

Informace minulý týden zároveň potvrdil hráčův agent Pat Brisson, který poskytl rozhovor pro TVA Sports. „Montreal je město, ve kterém by chtěl hrát. Můžu o tom mluvit, protože v tuto chvíli nemá smlouvu – je to omezený volný hráč,“ zdůraznil.

Nezávislý novinář a insider Patrick Lortie viděl propíraného útočníka osobně v Montrealu, kde měla proběhnout první jednání, a v podcastu Tellement Hockey přiblížil detaily.

„Dubois byl s rodinou na draftu. V dohodě mezi kluby byli zahrnuti tři hráči Montrealu a zástupci hráče byli přesvědčeni, že výměna proběhne. Hráč otevřeně řekl, že chce podepsat dlouhodobou smlouvu.“

Montreal se o Kanaďana zajímal už od doby, kdy dominoval v juniorské QMJHL. Jak uvádí The Athletic, Canadiens měli mít během draftu v roce 2016 uzavřenou dohodu s Edmontonem, která by poslala do Oilers obránce P.K. Subbana za čtvrtou volbu draftu, na které měl být dostupný právě Dubois.

Dohoda by byla platná ve chvíli, kdy by se mladý talent neumístil na prvních třech pozicích, což nakonec zhatil výběr Columbusu. Nicméně zájem ze strany Montrealu stále trvá.

Generální manažer loňských finalistů play off NHL Kent Hughes se k celé kauze odmítl vyjadřovat, protože nechtěl mluvit o hráčích jiného týmu. Nicméně později naznačil možnou budoucí dohodu. „Kdybychom měli prostředky na získání centra, který hraje v NHL, určitě bychom měli zájem.“

Jednička draftu Juraj Slafkovský na pódiu se zástupci Montrealu.

Dubois odehrál za Winnipeg celkem 122 utkání, ve kterých získal 80 bodů (36+44). Zástupci klubu se domnívají, že hráči nedluží odchod do klubu podle jeho výběru, a pokud by měl odejít, tak jedině za protihodnotu výhodnou pro Jets.

Sám Kanaďan se jakožto volný chráněný hráč v noci na pondělí rozhodl nepodat žádost k arbitráži, čímž otevřel dveře pro jednání s dalšími kluby, v jeho případě s Montrealem.

Jistá podobnost s Drouinem

Situace se podobá kauze mezi Jonathanem Drouinem a Tampou z roku 2016, kdy se tehdy jednadvacetiletý hráč obdobným způsobem snažil docílit odchodu z klubu.

Zářný talent, který byl týmem Lightning stejně jako Dubois draftován ze třetí pozice v roce 2013, měl neshody s trenérem Jonem Cooperem, kterému se nepozdával jeho herní styl.

Uražený útočník posléze začal trucovat a přes agenta Allana Walshe nechal vedení organizace vzkázat, že hodlá odejít. Později požádal o výměnu, ke které v té době nedošlo.

Generální manažer Steve Yzerman uvedl, že neobdržel adekvátní nabídku, a rebelujícího Drouina si v týmu ponechal. Odmítl tedy hráče s takovým potenciálem prodat lacino.

Drouin se nakonec odchodu do Montrealu dočkal, bude jej následovat také Dubois?

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts