Futsalistům Chrudimi pomohla ke zlatu Gerčákova „aura“ i Kubátova odvaha

Na půlkulatém 15. titulu pro Chrudim mají Gerčák s Kubátem velký podíl: zásadním způsobem jí pomohli vyhrát poslední čtvrtý zápas na plzeňské palubovce 3:2 na penalty. Chrudim díky tomu celé finále získala poměrem 3:1 na zápasy, a nechala tak zapomenout na loňský finálový nezdar, kdy Plzni naopak jasně 0:3 na utkání podlehla.

Gerčák se do brány postavil až na čtvrtou a pátou sérii penalt, předchozí průběh sledoval jen z lavičky. A reprezentantům Holému se Seidlerem, vyhlášeným kanonýrům, jejich pokusy zneškodnil. Kubát, jenž předtím v zápase rovněž nenastoupil ani na vteřinu, zase svoji penaltu ve třetí sérii poslal neomylně do pravé šibenice.

„Hlavně ode mě a Michala Holého se čekalo, že penaltu proměníme. Chrudim udělala super věc, že dala do brány Libora Gerčáka, který nás zná. Má v sobě nějakou auru a vychytal nás,“ pronesl poražený Seidler na webu nejvyšší soutěže slova uznání na adresu Gerčáka, a vlastně i trenéra Chrudimi Felipeho Condeho, jenž se odhodlal ke kroku veterána nasadit.

U Kubáta, který mimochodem stejně jako Gerčák musel kromě fanouškům Chrudimi udělat radost i těm ve Vysokém Mýtě, protože i on hrával léta za Nejzbach, to zase byla exkluzivní ukázka pevných nervů. „Musím před ním smeknout, že na penaltu šel,“ nechal se slyšet chrudimský David Drozd. Ten na rozdíl od Kubáta v první pětičlenné sérii penaltových exekutorů vůbec nefiguroval.

Gerčák získal třetí zlatou medaili; kdysi dávno jednu ještě s Nejzbachem, pak v roce 2019 s pražskou Spartou a teď s Chrudimí. Pro Kubáta je to premiérová mistrovská radost. 

Pokud v mužstvu setrvají i nadále (Gerčák letos Chrudim doplnil na konci přestupového období do konce této sezony), budou si moci zahrát v příštím ročníku Ligy mistrů, což je pro borce v týmu, z předešlé dekády zvyklého na nepřetržitou šňůru titulů, vždycky ta nejsladší odměna. 

Chrudimští se v ní objevili naposledy v loňské sezoně poté, co vyhráli základní část covidového ročníku 2019-20. V něm se pak neuskutečnilo play off, a mistr tudíž nemohl být dekorován.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts