Gulašův gól na Plzeň nestačil. Boleslav přejela Zlín, slaví také Sparta

Sparta se oklepala z nedělního domácího zaváhání s Kladnem a po výhře 3:1 nad Litvínovem přerušila sérii dvou porážek. Mezi střelce se poprvé v sezoně zapsali David Němeček a Tomáš Šmerha, Pražané dosáhli na tři body i bez chybějícího tahouna Filipa Chlapíka.

Mimo domácí sestavu oproti minulému utkání zůstali také Tomáš Dvořák a Daniel Voženílek. Hosté se naopak mohli opřít o několik hráčů z marodky včetně brankářské jedničky Denise Godly a produktivního Patrika Zdráhala, který se vrátil do sestavy téměř po měsíci a ve čtyřiadvacáté minutě obstaral vedoucí gól zápasu.

Sparta se dlouho nemohla prosadit. Prolomení střeleckého trápení přišlo až krátce před druhou sirénou, kdy si cestu do litvínovské sítě našlo nahození z hole Davida Němečka. O tříbodovém vítězství domácího celu rozhodly dva slepené zásahy v sedmačtyřicáté minutě.

Po faulu Daniela Koláře nejprve proměnil trestné střílení Tomáš Šmerha, o dvaadvacet vteřin později se ujalo bekhendové zakončení Davida Vitoucha. Svěřenci Josefa Jandače a Miloslava Hořavě poskočili na deváté místo tabulky, Severočeši zůstávají dvanáctí.

Zlín – Mladá Boleslav 2:7

První třetina na Zimním stadionu Luďka Čajky nabídla mimořádně ofenzivní představení. Bruslaři měli stejně jako v nedělním souboji s Třincem povedený nástup. Už po necelých deseti minutách se dostali do tříbrankového trháku a vyhnali Libora Kašíka na střídačku. Přesně mířili Miloš Kelemen, Jakub Kotala a David Šťastný.

Na premiérovou trefu Tomáše Žižky v této sezoně rychle odpověděl Pavel Kousal. Poslední slovo před přestávkou měli domácí, jmenovitě Valentin Claireaux, který překvapil své bývalé spoluhráče trefou v oslabení. V prostředním dějství se skóre pohnulo jen jednou, Daniel Huf nedosáhl na ránu Ondřeje Najmana.

Boleslavský centr přispěl k demolici Beranů ještě jedním přesným zásahem, stejný kousek se povedl také Jakubu Kotalovi. Domácí tak utrpěli pátou porážku v řadě a jejich naděje na setrvání v nejvyšší soutěži se opět povážlivě ztenčily.

42. kolo 25. 1. 2022 17:30

Sestavy:

Huf
(51. Kašík)
– Gazda, Mamčics – Němec, Suhrada – Ferenc, Žižka – Novotný – Claireaux, Honejsek, Mallet – Makarenko, Okál, Veselý – Hejcman, Kubiš, Vopelka – Karafiát, Köhler, Sedláček

Sestavy:

Krošelj

– Pýcha, Ševc – Moravec, Pláněk – Bernad, Hanousek – Fillman – Fořt, Lunter, Šťastný – Kelemen, Kotala, Pospíšil – Flynn, Kousal, Najman – Bičevskis, Eberle, Stránský

Plzeň – České Budějovice 4:1

Západočeši nastoupili v brance s Dominikem Pavlátem, který dostal důvěru od úvodních minut po pětizápasové odmlce. Zatímco dvaadvacetiletý mladík vydržel do přestávky bez inkasovaného gólu, jeho protějšek Dominik Hrachovina lovil puk ze sítě v čase 4:51, kdy se z otočky prosadil Filip Suchý.

České Budějovice vrátil do hry Milan Gulaš, jenž v posledních čtyřech ročnících hájil barvy Plzně. Obrat mohli zařídit Lukáš Pech a Stuart Percy, ale oba mířili jen do tyče. Neproměněné příležitosti musely Jihočechy mrzet, protože v pětatřicáté minutě udeřili během třiceti vteřin Michal Bulíř a Ludwig Blomstrand.

Bulíř se mezi střelce zapsal ještě jednou. Utkání zakončil s bilancí 2+1, celkově si polepšil na šestačtyřicet bodů. Díky dalšímu povedenému večeru se vyhoupl na první místo tabulky produktivity, o které se dělí se sparťanem Filipem Chlapíkem a Peterem Muellerem z Brna.

51. kolo 25. 1. 2022 17:30