Hromadný závod cyklistů ve Skotsku zastavili aktivisté, přilepili se k silnici

0
43


Peloton na trase silničního závodu na mistrovství světa


| foto: Profimedia.cz

Trvalo přes dvacet kilometrů, než se vytvořil na čele únik, ve kterém jede i český mladík Petr Kelemen.Na závodníky čekalo první stoupání dne a po té už nájezd na městské okruhy v Glasgow.

Jenže úzkou silnici ve stoupání si jako místo svého protestu vybrali aktivisté, kteří tím přerušili celý závod. Uniklou skupinu zastavili ve 12:20 rozhodčí, peloton ještě nějakou chvíli pokračoval, ale zanedlouho i ten zastavil.

Policisté se prodírají pelotonem:

Zatímco cyklisté posedávali na vozovce nebo v doprovodných autech, policisté se snažili situaci vyřešit a uvolnit trasu.

Podle informací britského deníku The Sun by cyklisté nejspíš byli schopní místem projet, kolona doprovodných vozů ovšem nikoliv. Není známo, kolik lidí se akce účastnilo, ani jaký je důvod protestu.

Asi po čtyřiceti minutách se policistům podařilo protestující z vozovky odstranit a závod se ve 13:15 opět rozjel.

Skupina v úniku měla v době zastavení náskok asi osm a půl minuty na peloton. Krátce po opětovném startu se výhoda zmenšila o dvě minuty. „Pro kluky v úniku to teď bude nesmírně těžké. Během té hodiny se už nastartovala regenerace,“ komentoval situaci expert České televize Petr Benčík.

Cyklisté se přesouvají z Edinburgu do Glasgow, kde je čeká deset městských okruhů. I přes hodinové zdržení ale závodníci podle všeho absolvují celých 270 kilometrů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno