Jihlava prolomila střeleckou smůlu. Bláznivý duel se Žižkovem nabídl sedm gólů

„Poprvé v sezoně jsme dali čtyři branky, což je skvělé,“ pochvaloval si jihlavský kouč. „Byla to jen otázka času, výkony k tomu směřovaly. Na druhou stranu: velikým vykřičníkem jsou tři inkasované góly.“

Zápas s Žižkovem byl jedním slovem bláznivý. Hosté, kteří v předchozím kole definitivně přišli o poslední, byť jen teoretickou možnost na záchranu, do Jihlavy přijeli hodně uvolnění.

„Myslím si, že jejich sestup nebude hrát roli,“ varoval už před zápasem Kameník. „Hráči jsou smíření s tím, že Žižkov soutěž neuhraje. Ale dělají vše pro to, aby se ukázali v dobrém světle. A případně si řekli o další angažmá,“ pokračoval jihlavský kouč.

„Hráli výborně,“ připustil i útočník Lukáš Zoubele. „Slušné z jejich strany byly i předchozí tři zápasy, v nichž remizovali,“ zmínil plichty Viktorie s Třincem, v Chrudimi a s Opavou. „Bohužel, padlo to na ně a sestupují. Je to škoda, protože Žižkov je tradiční mančaft a do druhé ligy patří,“ podotkl Zoubele, jenž sám nedávno za Viktorku hrál.

Viktoria navíc dokázala Jihlavu zaskočit, když se ve druhé minutě prosadila hned z první akce.

„Samozřejmě je vždycky nepříjemné, když si gólman na balon pořádně ani nesáhne a už ho musí vytahovat z branky,“ pravil jihlavský brankář Adam Jágrik. „Naštěstí to zápas prakticky neovlivnilo. Byli jsme nastavení tak, že jdeme vyhrát. A viděl jsem na klucích, že mají vůli to zvládnout.“

Jihlavu inkasovaná branka pro- brala. „Pokud dostanete první gól, může to s psychikou hráčů zamávat. Ale kluci nereflektovali, že prohrávají, a dál si šli za výsledkem,“ potěšilo Kameníka. „Prakticky stejná situace se nám stala, když jsme inkasovali na 1:2 a po brance na 3:3,“ líčí jihlavský kouč. „Ale vůle hráčů se s tím popasovat a zvítězit byla o něco vyšší na naší straně. A jsme za to rádi.“

O rozhodující trefu se v 88. minutě postaral Tijani Belaid, který využil přihrávky Lukáše Zoubeleho. „Gólman dával přihrávku Žežulkovi, který míč špatně vracel. Já jsem to vystihl, dal jsem to pod sebe na Tijaniho a ten balon uklidil do sítě,“ popsal klíčový moment utkání Zoubele.

Belaidovo loučení

Pro Belaida to byl druhý gól po jeho zimním příchodu do Jihlavy – v polovině dubna svou proměněnou penaltou pomohl Vysočině k bodu za remízu v Táborsku.

O to víc může fanoušky FC Vysočina mrzet, že čtyřiatřicetiletý technický záložník, jenž v minulosti zářil v barvách pražské Slavie, v Jihlavě končí. „Počítali jsme s tím, že by u nás mohl být na delší období. Bohužel, okolnosti hrály proti nám,“ lituje jihlavský kouč.

„Jsme smířeni s tím, že nás Tijani opustí. Ale je potřeba říct, že nám hodně pomohl. Prokázal svou kvalitu, která byla jednoznačná. Popřejeme mu všechno dobré, ale naše cesty se rozejdou,“ dodal Kameník.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts