Kanadský hokejový svaz řeší další případ údajného sexuálního napadení


Logo Hockey Canada


| foto: iihf.com

Zastřešující hokejová organizace už letos čelila kritice za to, jak řešila jiný podobný incident z roku 2018, jenž skončil mimosoudní dohodou. Její představitelé uvedli, že se o starším incidentu dozvěděli ve čtvrtek, kdy je kontaktoval novinář.

Reportér řekl Hockey Canada, že mluvil se svědky události, kteří mu poskytli přesný popis napadení z MS 2003 v kanadském Halifaxu. Kanadský svaz uvedl, že se od novináře dozvěděl „znepokojivé detaily“ a že okamžitě kontaktoval místní policii.

„Údajný incident z roku 2003 by měl být úřady vyšetřen a vyzýváme policii, aby zahájila vyšetřování. Hockey Canada bude spolupracovat a podporovat úřady v maximální možné míře a žádáme všechny, kteří by mohli mít relevantní informace o tomto incidentu, aby se okamžitě obrátili na policii v Halifaxu,“ uvedla Hockey Canada.

Letos v dubnu podala žena žalobu, v níž uvedla, že byla v roce 2018 sexuálně napadena osmi hráči kanadské reprezentace do 20 let v hotelovém pokoji po hokejovém galavečeru v ontarijském Londonu. Hockey Canada se v květnu dohodla s ženou na mimosoudním vyrovnání, za což si vysloužila kritiku veřejnosti včetně premiéra Justina Trudeaua. Kanadská federální vláda následně zmrazila svazu finanční podporu a spolupráci s organizací zastavili i někteří sponzoři.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts