Lotyši? Pro motoskijöring super oživení, pro diváky fantazie, přiznává promotér

0
32

„Takovou návštěvu jsem tady na motoskijöringu ještě neviděl,“ přiznává Petr Kovář z litomyšlského Orion Racing Teamu, jeden z promotérů seriálu. „Na to, že celou noc pršelo a ráno byla obleva a mlha, je to úžasné. Nechápali jsme to,“ pokračuje manažer.

Národní šampionát ovládla stejně jako před rokem dvojice Pavel Dvořáček — Daniel Mandys z MTX Racing Teamu, která si suverénně podmanila oba podniky. Ale o druhé místo už byl lítý boj; nakonec je zásluhou příznivějších pomocných kritérií brali Josef Podzimek s Jaroslavem Fendrychem z Klubu Bačateam v AČR, kteří jinak nasbírali tentýž počet bodů jako třetí Vítězslav Marek s Jaromírem Vondruškou z Cermen KTM Racing Teamu. Lotyši o vavříny z MČR soutěžit nemohli, ale domácí pole i tak parádně provětrali.

„Pro diváky to byla fantazie, super oživení. Někteří z nich jezdí i endurovou Evropu, s plynem to umějí a lyžaře mají výborné,“ chválí manažer Kovář.

Důkazem je, že tandem Raivis Eikmanis a Kärlis Kalëis byl v Klášterci druhý a do finále A se v obou dějištích probili i mnozí další. O českém motoskijöringu se prý dozvěděli na Facebooku.

„Našli si číslo přímo na organizátory z Dobřan a zjišťovali, co je nutné k tomu, aby tady mohli závodit. S Autoklubem jsme se domluvili, že tu letos pojedou mimo MČR, příště už to ale může být i mezinárodní šampionát, uvidíme,“ říká Kovář.

Jezdci z Pobaltí zaujali třeba i širokými pneumatikami.

„Měli svoje nařezané, všichni na to koukali… U nich se jezdí dlouhé roviny, takže se museli přizpůsobit našim technickým tratím. Taky jim nešly starty, na tom budou muset zapracovat,“ líčí Kovář.

Vedle Lotyšů byl zvláštní kapitolou i Jan Zářecký, který za 25 let nechyběl na žádném tuzemském motoskijöringovém klání. V 54 letech dosáhl na svůj top výsledek, s Petrem Kavkou byli celkově pátí.

„Přitom má starou motorku, pneumatiky i lyžaře,“ směje se Kovář. „Ale je to zkušený lišák.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno