Motokrosaře čeká svátek: Utkají se na Grand Prix v Lokti


Momentka z Velké ceny České republiky v motokrosu v Lokti


| foto: Václav Šlauf,
MAFRA

Dostat se na letošní závod mistrovství světa či Evropy do Lokte vážně nebylo jen tak. Lídr Orionu Repčák, jenž po Kramolíně čerstvě vede tuzemský šampionát královské kubatury MX1, například přes současnou excelentní výkonnost musel až do středečního odpoledne čekat, jestli se „vleze“ na startovku. Manažer Orionu Petr Kovář dokonce v Repčákově zájmu lobboval i na slovenském svazu.

„MXGP a MX2 je poprvé po dlouhé době plná,“ vysvětloval Kovář s tím, že zájemce rozhodně neodradilo ani „výživné“ startovné ve výši tisíc eur. „K tomu další náklady, dohromady nás Repčákovo závodění v Lokti vyjde tak na 50 tisíc korun,“ shrnul šéf stáje z Litomyšle.

Zkušený Bartoš se předvede ve vloženém závodě EMX2T, tedy v evropském šampionátu dvoutaktů; 13letý junior Červenka potom dostal divokou kartu do EMX85, tj. finále mistrovství Evropy do 85 ccm.

„Na nějaký velký výsledek šanci nemá, ale bude to pro něj velká zkušenost. Příští rok přestupuje do stopětadvacítek,“ upozornil Kovář.

To Vítězslav Marek, jenž je o rok starší než Červenka, bude podle něho bojovat přímo o titul.

„Jen se musí zase přeorientovat na pětaosmdesátky, v ADACu jezdí stopětadvacítky. Naposledy tam ale zajel výborně, rychlost má fantastickou,“ konstatoval Kovář.

Program začíná po bloku tréninků prvním závodem mládežníků v sobotu ve 12.10, v neděli se soutěží od 8.40 ráno, kdy jdou podruhé na zteč dvoutakty.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts