MOV navýší finanční pomoc ukrajinským sportovcům. Postoj ocenil Zelenskyj


Olympijské hry v Pekingu končí. Zimní sportovní svátek uzavírá slavnostní ceremoniál. Na snímku Thomas Bach předseda Mezinárodního olympijského výboru. (20. února 2022)


| foto: AP

„Uděláme všechno pro to, abychom je viděli na hrách v roce 2024 v Paříži a na zimní olympiádě v roce 2026 v Cortině d’Ampezzo a Miláně,“ citovala agentura SID Bacha, který se v neděli v Kyjevě potkal s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

„Na začátku války jsme založili fond s částkou 2,5 milionu dolarů, kterou navýšíme na 7,5 milionu (asi 178 milionů korun),“ řekl Bach a dodal, že MOV i nadále zastává vůči Rusku a Bělorusku, které se na invazi podílí, nekompromisní postoj.

Reakce sportu na válku na Ukrajině

MOV po vypuknutí války doporučil sportovním organizacím, aby zástupce obou zemí vyloučily ze soutěží. „Ještě nenastal čas, abychom naše doporučení zmírnili,“ uvedl Bach.

Zelenskyj postoj MOV ocenil. „Dokud Rusko ničí ukrajinský lid a dobývá jiné evropské země, jeho reprezentanti nemají v mezinárodní sportovní komunitě místo,“ prohlásil ukrajinský prezident.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts