MS hokej | Švédové řeší trable se soupiskou. Odpovědní lidé nepřemýšleli, štve kouče

Do stejné situace se před rokem dostali i Finové, kteří nakonec žádného z finalistů do týmu nepovolali. Švédům v tomto ohledu nepomohl covid-19, který v lednu řádil hned v několika týmech švédské SHL. 

Vedení soutěže bylo proto nuceno některé zápasy odložit, konec základní části a start vyřazovací fáze se oproti běžným pořádkům opozdily. 

A Garpenlöv na to při skládání nominace doplatil. S účastníky finále nemohl počítat ani pro domácí Švédské hry, poslední přípravný turnaj před přesunem do Tampere.

„Ve Färjestadu máme čtyři olympioniky z Pekingu (Jacob de la Rose, Linus Johansson, Gustav Rydahl, Theodor Lennström). I za Luleu hraje pár zkušených kluků,“ postěžoval si pro Svenska Yle. 

K vzniklým komplikacím se vyjádřil i šéf švédské nejvyšší soutěže Johan Hemlin: „Je to nešťastné, ale všem stranám je rozhodnutí známo už měsíce. Po konzultaci se svazem jsme se tak domluvili už na konci ledna.“

Čtyřiapadesátiletý kouč si ale stojí za svým: „Lidé, kteří se tak rozhodli, nepřemýšleli. Zatím nevíme, kteří finalisté přijedou. A pokud dorazí, tak nevíme kdy.“ 

Na soupisku pro mistrovství se vejde dvaadvacet hráčů do pole a tři gólmani. Garpenlöva donutily nepříjemné okolnosti k tomu, aby prozatím zapsal minimální požadovaný počet hráčů (dva brankáře, šest obránců a devět útočníků).

Kromě příjezdů z Luley a Färjestadu čekají Švédové i na případné posily z NHL. Ze zámoří zatím přivítali brankáře Magnuse Hellberga, obránce Rasmuse Dahlina, Olivera Ekmana Larssona, Adama Larssona a Erika Gustafssona a útočníky Emila Bemströma s Rasmusem Asplundem. 

Další jména účast na vrcholné akci reprezentační sezony odmítla. Omluvenku zaslali třeba Elias Pettersson, Erik Karlsson, Lucas Raymond nebo Filip Forsberg, jehož Nashville v play off podlehl Coloradu. 

Vyřazovací fáze se po porážce se St. Louis netýká ani Minnesoty, jejíž barvy hájí Jonas Brodin a Joel Eriksson Ek. „Doufám, že hráči, kteří vypadnou, náš tým vylepší,“ uvedl Garpenlöv. 

Vzápětí však dodal: „Ale už teď máme prvotřídní brankáře, zkušené a šikovné obránce a útočníky, kteří dovedou tvrdě pracovat a dávat góly. Můžeme se měřit se všemi.“

Sám je pod velkým tlakem. Seveřané loni v Rize pod jeho vedením ani nepostoupili ze skupiny, což se jim stalo poprvé od roku 1992. Na olympijských hrách v Pekingu skončili čtvrtí. 

Rodák ze Stockholmu nutně potřebuje uspět. I kvůli tomu si přeje, aby se nejasnosti okolo soupisky vyřešily co nejrychleji. 

Švédové se v prvních šesti dnech šampionátu představí hned čtyřikrát. V sobotu od 11:20 vyzvou Rakousko, v neděli večer (19:20) se postaví proti Čechům. 

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts