Nejhorší start Lacka, Buggyru zachraňoval v Misanu mladík Calvet


Adam Lacko


| foto: Ondřej Bičiště, MAFRA

„Oba jezdci předvedli velmi bojovný výkon. Téo splnil úkol, je lídrem Goodyear Cupu. To je asi nejpříjemnější překvapení víkendu, protože jel mnohem lépe, než jsme čekali. Adamovi se tolik nedařilo, zažil snad nejhorší start do sezony. Ale jak ho znám, je to velký bojovník. Z té smůly se otřese, vrátí se ještě silnější a už v příštím závodě bude zase bojovat o nejvyšší příčky,“ věří týmový manažer Fabien Calvet.

Lacko v neděli obsadil v kvalifikaci stejně jako v sobotu čtvrté místo a do hlavního závodu odstartoval z druhé řady. Následně se ale propadl na pátou pozici a za nejrychlejším Kissem zaostal o téměř třináct sekund. „Chvíli jsem bojoval s Antoniem (Albacetem) o třetí místo, ale nakonec nás zase pozlobily brzdy a byl jsem rád, že to dopadlo na pátém místě a získal jsem alespoň nějaké body,“ řekl Lacko.

O lepší výsledek v handicapové druhé jízdě přišel po kolizi s Andrém Kursimem z Německa, který stál před ním. „Auto přede mnou neodstartovalo, praskl mu plynový pedál a já jsem to do něj strašně nakouřil. Nestihl jsem uhnout,“ litoval Lacko. Šampionát bude pokračovat druhým soutěžním víkendem v polovině června v Maďarsku.

Sestava Buggyry pro rok 2022: vlevo Adam Lacko, vpravo Téo Calvet.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts