Nejhorší výkon, štvalo kouče Gladiators. Ukázali srdce, chválil trenér šampionů

Svůj tým nepoznávali jednak fanoušci, jichž dorazilo na stadion fotbalové Viktorie Žižkov požehnaně, ale ani samotní hráči nechápali, co se to s nimi v rozhodující bitvě sezony děje.

„Byl to z naší strany katastrofální výkon. Hůř jsme letos nehráli. A je velká škoda, že jsme si to vybrali právě v Czech Bowlu,“ zlobil se hrající manažer vysočinského mužstva Martin Kulha.

On sám nakonec zápas ani nedohrál, po nedovoleném zákroku musel předčasně do kabin.

„Osobně jsem si nejdřív myslel, že to bylo hodně přísné vyloučení, ale když jsem se pak bavil s jedním z nejzkušenějších rozhodčích, tak mi řekl, že to bylo naprosto jasné,“ přiznal.

Za mnohem větší ztrátu pro tým však považoval vyloučení spoluhráče Petra Kratochvíla, který ho o něco později do kabiny následoval. „On je lídr, který hlásí akce a diriguje celou obranu. Pro nás je to možná nejdůležitější hráč,“ povzdechl si Kulha.

Nicméně Gladiátoři zbraně nesložili a z prakticky rozhodnutého utkání, v němž už prohrávali 0:28, nakonec udělali drama.

„Klobouk dolů před nimi,“ uznale pokyvoval hlavou kouč Lions Zach Harrod. „Přestože zažili několik těžkých situací, bojovali až do konce. Ukázali srdce!“ vysekl poklonu soupeři.

Ovšem ani on si na konci Czech Bowlu neodpustil kritiku na adresu svých svěřenců. „Mám radost z vítězství, ale zároveň jsem trochu zklamaný, protože jsme nehráli naši hru. Dělali jsme zbytečné chyby,“ postěžoval si při hodnocení.

Dárek pro fanoušky

Euforie ze zisku mistrovského titulu, pro Lions celkově už šestého, však nakonec přece jen převládla.

„Za rok nebo za pět let se nikdo nebude ptát, jakým způsobem jsme vyhráli. Proto jsem hrdý na naše kluky a celou organizaci,“ svěřil se Harrod, který chvilkové úlety svého mužstva ve finále v legraci popsal jako záměr. „Byl to takový náš dárek pro fanoušky, udělali jsme jim zápas mnohem zajímavější,“ smál se trenér.

Fotbalisté Prague Lions se radují z vítězství v Czech Bowlu.

Z celkového pohledu si letošní Snapbacks liga amerického fotbalu nemohla přát lepšího vítěze než právě Lions. Pražský tým totiž neprohrál ani jedno utkání. Proto také cena pro nejužitečnějšího hráče Czech Bowlu mířila na stranu Lions – naprosto právem ji převzal Adam Žouželka, autor dvou touchdownů.

„V titul jsme doufali, ale tohle, to mě v životě nenapadlo,“ hlásil šťastný Žouželka.

Ani Gladiátoři však nemusí být úplně zklamaní. Za sebou mají další výborný ročník, který završili svojí druhou účastí v Czech Bowlu.

„I prohry k fotbalu patří. Příští sezonu se vrátíme silnější,“ slíbili svým fanouškům hned po finále.

Nejlepší volba. Gladiators táhl nestárnoucí Dundáček

Nejprve to byla blesková dohoda na jeden zápas. Poté vynucený záskok na dobu, než se uzdraví zraněný quarterback. A nakonec se z toho vyklubala úspěšná spolupráce do konce sezony.

Vysočina Gladiators do nedělního Czech Bowlu, finále tohoto ročníku nejvyšší české soutěže v americkém fotbale, nastoupili na klíčové pozici s Janem Dundáčkem.

Šestatřicetiletý veterán, sedmi- násobný hráč roku, znovu prokázal své kvality. „Strašně mě překvapil,“ přiznává hrající předseda klubu Vysočina Gladiators Martin Kulha. „Nečekal jsem, že bude až na takové úrovni. Zvlášť potom, co dva roky nehrál.“

Jan Dundáček (uprostřed) z Gladiators se raduje z touchdownu.

Právě Dundáček, který je žijící legendou amerického fotbalu v České republice, držel dvěma touchdowny v nedělním finále naděje Gladiators na případný obrat.

„Kdybychom to otočili a vyhráli, možná mohl získat cenu MVP,“ myslí si Kulha, že Dundáček mohl být nejužitečnějším hráčem finále.

„Bohužel, nechali jsme se v první čtvrtině zahrabat do strašně velké díry,“ litoval Dundáček, že Vysočina na začátku zápasu rychle prohrávala o tři touchdowny.

Hosté však za Žižkově zabrali a duel ještě dokázali zdramatizovat. Nakonec prohráli 29:35.

I tak však mohli být spokojení.

„Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že se nám v jejím průběhu zraní quarterback, my se dostaneme do finále, kde s Lions prohrajeme o jeden touchdown, asi bych řekl: O. K., to beru,“ připouští Kulha.

Klíčový moment sezony přišel už ve druhém kole, v polovině dubna, kdy „Glads“ padli doma právě s pražskými Lions. Vedle porážky 19:35 je daleko více mrzelo vážné zranění americké posily Ryana Pahose. „Když se vám zraní quarterback, je to pro tým veliká rána. Je to tak specifická pozice, že se těžko nahrazuje,“ vysvětluje Kulha. „To, že jsme získali Honzu Dundáčka, byla v té situaci jednoznačně nejlepší volba,“ myslí si.

Prvotní záskok na následující duel s brněnskými Sígrs se později proměnil v dohodu spolupráce až do začátku června. „To byl reálný termín, kdy už by se Ryan mohl vrátit,“ říká Kulha. „Ryan se do té doby skutečně uzdravil, pak ale přišel zase problém, že nedostal vízum.“

A tak quaterback Dundáček s Gladiators došel až do Czech Bowlu.

Otázkou zůstává, zda na Vysočině bude působit i příští rok. „Těžko říct, jsme pár hodin po finálovém zápase. Uvidíme,“ nechce Kulha přebíhat událostem.

(rtd)

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts