Nejhorší výsledek v sezoně. Cink byl v Novém Městě pětadvacátý v short tracku


Ondřej Cink


| foto: ČTK

Mistr republiky Cink si v posledních týdnech stěžuje na alergie, kvůli nimž nemůže podávat optimální výkony. Pětadvacáté místo je jeho nejhorší výsledek v sezoně, na vítěze na rychlé trati ztratil 11 sekund.

Schwarzbauer vyhrál díky dominantnímu nástupu o dvě sekundy před olympijským šampionem Thomasem Pidcockem z Británie, jenž minulý víkend ovládl cross country v Albstadtu. Třetí byl ve stejném čase Ital Filippo Colombo.

Neffová zvítězila o délku svého kola před vedoucí ženou SP Rebeccou Ellen McConnellovou z Austrálie. Třetí byla šampionka z olympijského Ria 2016 Jenny Rissvedsová ze Švédska, jež před dvěma týdny obsadila druhé místo v silničním závodě Gracia Orlová.

Tereza Tvarůžková

Domácí závodnice skončily v závěru pole. Čábelická byla pětatřicátá, Tvarůžková po pádu s odstupem jednoho kola předposlední osmatřicátá. „Závod se mi nepovedl. Oproti loňsku se to hodně zrychlilo, nová trať se mi líbí. Ale byl to dneska letecký den a v momentě, kdy člověk udělal nějakou chybu a zůstal trochu vzadu, šlo to špatně sjíždět,“ řekla České televizi Čábelická, jež měla před polovinou závodu několik kolizí a hlavní skupiny se neudržela.

Závody elitních kategorií v olympijském cross country se pojedou v neděli.

Závod Světového poháru

v cross country horských kol Nové Město na Moravě (Žďársko )

Short track:
Muži: 1. Schwarzbauer (Něm.) 22:40, 2. Pidcock (Brit.), 3. Colombo (It.) oba -2, …25. Cink (ČR) -11.
Průběžné pořadí SP: 1. Schurter (Švýc.) 572, 2. Marotte (Fr.) 381, 3. Colombo 366, …14. Cink 237.

Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 21:01, 2. McConnellová (Austr.), 3. Rissvedsová (Švéd.) obě -1, …35. Čábelická -1:29, 38. Tvarůžková (obě ČR) -1 kolo.
Průběžné pořadí SP: 1. McConnellová 685, 2. Terpstraová (Niz.) 408, 3. Lecomteová (Fr.) 386, …29. Tvarůžková 123, 44. Czeczinkarová (ČR) 67, 45. Čábelická 60.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts