Neúspěšné sezoně navzdory. Rittich podepsal roční kontrakt ve Winnipegu


Brankář Nashvillu David Rittich zasahuje v utkání proti Vancouveru.


| foto: AP

Během uplynulé sezony při konkurenci Fina Juuse Sarose zasáhl do pouhých sedmnácti utkání, přičemž ve dvanácti strážil brankoviště Nashvillu od začátku až do konce.

Ani čísla neměl nijak zázračná. S úspěšností zákroků se pohyboval na hodnotě 88,6 %, v průměru inkasoval 3,57 branky na zápas.

V play off naskočil do jediného – úvodního – duelu, dostal pět gólů a po patnácti minutách střídal. Predators nakonec v prvním kole prohráli se šampiony z Colorada.

Rittich se jako nechráněný volný hráč logicky nacházel v mimořádně obtížné pozici. Zažil asi tu nejhorší sezonu v NHL.

Winnipeg přivítal brankáře Davida Ritticha vzkazem v češtině:

Přesto v ní bude nadále pokračovat. Působení v zámořské soutěži zahájil v Calgary, kam přišel před šesti lety jako nedraftovaný hráč. Tamní vedení zaujal výkony v Mladé Boleslavi.

Z farmy se vypracoval do pozice jedničky, z níž jej ale později vystrnadil Švéd Jakob Markström a Rittich byl v dubnu 2021 vyměněn do Toronta, aby pak další sezonu absolvoval v Nashvillu.

Teď se jihlavský rodák po roční štaci ve Spojených státech vrátí zpět do Kanady. Tentokrát do Winnipegu, kde by měl krýt záda hvězdnému americkému brankáři Connoru Hellebuyckovi.

„Jde o ostříleného náhradního brankáře, který má zkušenosti i s větší rolí a je hladový po tom se prosadit. Z jeho příchodu máme radost,“ uvedl generální manažer Winnipegu Kevin Cheveldayoff.

Rittich v nejslavnější hokejové lize světa odchytal 151 zápasů s úspěšností zákroků 90,5 procenta a s průměrně 2,9 inkasovanými brankami za zápas. Čtyřikrát udržel nulu. V lednu 2020 absolvoval Utkání hvězd NHL.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts