Olayinka se nešetří: za Slavii dýchá, byť je na odchodu. Chci titul i pohár, říká

0
52

První branku dal prudkou hlavičkou po obřím výskoku.

„Jeho typická hlava,“ řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

„Dobře to načasoval, těžko se to brání,“ poznamenal Josef Mucha, asistent Slovácka.

Před druhým gólem se nenechal odtlačit stoperem z malého vápna, stál těsně před brankářem Nguyenem a do stříleného centru Holeše správně vložil nohu.

„Jako tým jsme správně odpověděli na minulou remízu v Teplicích. Bylo vidět, jak do toho každý dal všechno. Jsem šťastný, že jsme vyhráli,“ řekl Olayinka.

„On sám věděl, že jeho poslední výkony nebyly ideální. Proti Slovácku mu pomohlo i složení týmu. S dalšími hráči vepředu Teclem, Hronkem i Schranzem byli silní v presinku, běžecky. Dnes podal skvělý výkon, byl produktivní,“ poznamenal Trpišovský.

Ve Slavii hraje pátým rokem, který je jeho poslední. Už v lednu podepsal smlouvu s Crvenou zvezdou Bělehrad, s jejímž dresem pózoval. Tím trochu slávistické vedení naštval.

„Jsem rád, že tady je a že hraje. Pro nás je to důležitý hráč. Už přemýšlím, co bude v létě, až odejde. Když řešíme příchody, tak říkám, že potřebujeme nového Olayinku,“ přemítal Trpišovský.

„Potřebujeme hráče, který hraje ve vysoké intenzitě, je dobrý ve vzdušných soubojích, v odebírání míčů, je produktivní, dokáže spoluhráče strhnout. Jeho užitečnost je neskutečná. Nebojí se vypjatých situací, chce být klíčovým hráčem v zápasech,“ zdůraznil Trpišovský. „Ještě jsme druhého Olayinku nenašli.“

Když jako dvacetiletý udivil ve žlutém dresu pražské Dukly, dal za ligovou sezonu šest branek.

Po roce stráveném v belgickém Waregemu z něj Slavia tenkrát udělala nejdražšího hráče české ligy, stál přes osmdesát milionů korun.

Ve svém premiérovém ročníku za Slavii skóroval v lize rovněž šestkrát. To ještě třikrát zopakoval, jednu sezonu měl pětigólovou.

Letos své maximum překonal a určitě nekončí. Než v červenci odejde jako volný hráč do Srbska, čeká ho ještě čtrnáct ligových zápasů za Slavii.

Ač by se nabízelo, aby se sedmadvacetiletý nigerijský záložník spíš šetřil, za Slavii nechává na hřišti duši.

„Víme, že odchází, ale jeho mentalita je skvělá. Za Slavii odehrál spoustu zápasů a v každém se vydal na sto procent,“ řekl k němu kapitán Tomáš Holeš.

„U něj nehrozí, že by se šetřil. Podívejte, jak s jakým nasazením dohrával konec podzimu, kdy smlouvu podepsanou neměl. To bylo riziko. Teď je v lepší pozici, protože kontrakt má,“ podotkl kouč Jindřich Trpišovský.

Olayinka bojuje, nevypustí souboj, jde do všeho.

„Jak bylo jasné, že tady na jaro zůstane, tak jsem vůbec neřešil, že by nehrál. Strhává hráče, pořád se kolem něj něco děje. V momentě, kdy se mu třeba nedaří, jeho aktivita je velká,“ hodnotí slávistický kouč.

On sám se chce rozloučit titulem i vítězstvím v poháru. „Naším cílem je double. Je to pro nás hrozně důležité. Chci získat tyhle dvě trofeje, než odejdu z klubu. Měl bych z toho opravdu obrovskou radost.“

Když proti Slovácku pár minut před koncem střídal, přes patnáct tisíc lidí tleskalo vestoje. „Bylo to od nich úžasné. Pokaždé tým skvěle podpoří. Mám velkou radost,“ poznamenal Olayinka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno