ONLINE: Sparta – Třinec 0:2. Svačina proměňuje nájezd a navyšuje vedení

Zatímco čtvrtý duel finálové série patřil Pražanům (5:2), v tom pátém triumfovali svěřenci narozeninového oslavence Václava Varadi, které nepoložil ani kuriózní inkasovaný gól ze středního pásma.

Obě brankářské jedničky neměly v úterý svůj den. Július Hudáček střídal už ve třiadvacáté minutě, Ondřej Kacetl jej následoval o tři minuty později. 

Utkání Sparta – Třinec sledujeme ONLINE

Jenže zatímco třinecký náhradník Marek Mazanec už neinkasoval, Matěj Machovský pustil za svá záda další tři puky. Nutno ovšem podotknout, že spoluhráči mu tentokrát na ledě příliš nepomohli. 

„My jsme nehráli vůbec dobře. Chtěl jsem, abychom ten zápas dohráli do konce a abychom byli tvrdí. To mi ale nepřišlo,“ vyjádřil nespokojenost Josef Jandač. 

Naopak na domácí straně bylo veselo. Oceláři ukázali, že nejsou ryze defenzivním týmem, potřebný impulz jim dodala i rošáda centrů. Petra Vránu nahradil v elitní formaci Tomáš Marcinko. 

„S Tomášem jsme hrávali, takže se známe. Venca (trenér Varaďa) se tak rozhodl a vyšlo mu to. Oživilo to naši hru. K tomu dal Marko (Daňo) skvělé góly, což nám hodně pomohlo,“ uvedl zkušený Martin Růžička.

Historická bilance praví, že tým, který za stavu 2:2 zvládl pátý duel, se ve finále pokaždé radoval z vítězství. Úřadující šampioni doufají, že se minulost bude opakovat. 

„Věřím, že se to v Praze potvrdí a budeme se domů vracet s pohárem. Pokud budeme hrát jako dnes, zvládneme to,“ řekl slovenský útočník Daňo. 

Oceláře dělí jediný krok od mistrovského hattricku. Unikátu, který česká hokejová liga nepamatuje od konce devadesátých let a naprosté dominance Vsetína. 

Naopak sparťané nezískali zlaté medaile už patnáct let. A rozhodně nechtějí, aby se už tak dlouhé čekání ještě protáhlo. „Je to jen o nás,“ prohlásil odhodlaně obránce David Němeček. 

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts