Opavští basketbalisté zvládli koncovku v Praze, leč dál strádají

0
36

Pět vteřin před koncem zápasu za stavu 93:94 šel Pipes do nájezdu, ale Mokráň ho zablokoval. Díky tomu Opavští basketbalisté udrželi vedení, které trestným hodem pojistil Šiřina. Opavané v 17. kole národní ligy vyhráli v hale USK Praha 95:93.

„Zpočátku šlo vše, jak mělo. Hráli jsme tvrdě a vedli deset nula,“ připomněl opavský křídelník Radek Farský. „Postupně jsme ale polevili a soupeř zabral. Utkání bylo vyrovnané, fyzicky náročné a v koncovce rozhodlo štěstí.“

Opavané i přes výhru strádají. Do osmého kola se drželi v popředí ligy. Jenže od 6. listopadu z jedenácti zápasů vyhráli čtyři a klesli na sedmé místo.

Opavský pivot Miroslav Kvapil připustil, že jim chybí větší disciplína. Co s tím?„Na to se snažíme přijít už dlouho,“ povzdechl si Kvapil.

Na opavských výkonech se projevuje obměna kádru, když před sezonou skončili Martin Gniadek a Radim Klečka. K tomu uprostřed této sezony se kvůli problémům s koleny do Ameriky vrátil pivot Dontay Basset.

„Ty odchody jsou cítit hlavně pod košem,“ připustil opavský asistent trenéra Kryštof Vlček. „Chybí nám Martin Gniadek, který i v těžkých chvílích tým stmeloval a uměl ho na hřišti i mimo ně srovnat. To je ale minulost. Na to se nebudeme vymlouvat, musíme jít dál.“

Pivot Miroslav Kvapil potvrdil, že další podkošový hráč Opavským schází. „Ale není to o jednom pivotovi,“ upozornil. „Chybujeme v obraně i v útoku. Vedeme o devět bodů, ale uděláme nějaké hlouposti, a rázem jsme minus jedna.“

A tak Opavští v základní části tohoto ročníku ligy po devíti sezonách prohráli oba zápasy s NH Ostrava. „Stalo se, ale věřím, že něco takového se už zase dlouho nestane,“ podotkl Miroslav Kvapil.

„Sezona je ještě dlouhá. Zbraně neskládáme,“ prohlásil Kryštof Vlček. Připustil, že vedení klubu se snaží mužstvo posílit. „Ale záleží i na ekonomických možnostech klubu,“ dodal.

Nynější výpadky musejí Opavské bolet o to více, že Nymburk je za minulých dvacet let, od roku 2003, kdy ho ve finále porazila právě Opava, nejzranitelnější – v sezoně má už šest ligových porážek. „To je pravda, ale jestli si někdo myslí, že Nymburk už není největší favorit na titul, tak ať se se mnou vsadí o pivo. Pivo mám rád,“ usmál se Vlček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno