Pardubický útočník Hyka: Je jedno, kdo se koho zastane. Tohle je tým

0
41


Pardubický útočník Tomáš Hyka


| foto: ČTK

„Jenom to ukazuje, jak skvělý je týmový hráč. Už jsem to zažil několikrát, že se zastal nejen mě, ale i jiných spoluhráčů. Takhle má vypadat tým. Nakonec je jedno, kdo koho pomstí, ale Sedlo odvedl skvělou práci,“ chválil Hyka parťáka v rozhovoru pro klubový YouTube kanál.

Dynamo nakonec ve Varech uspělo vysoko 5:0 a čtyři kola před koncem základní části si zajistilo zisk Poháru Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části. Pardubicím se něco takového povedlo poprvé od sezony 2003/2004.

„Chtěli jsme především odčinit ten domácí zápas s Vítkovicemi (1:4). Ve Varech jsme ukázali, že umíme hrát dobře, ale především disciplinovaně (Vyjma Sedlákova vyššího trestu za bitku Východočeši inkasovali jen tři ‚dvojky‘, proti Vítkovicím šest.),“ těšilo Hyku.

Ten těsně za polovinou zápasu přesnou přihrávkou připravil první a vítězný gól pro Roberta Kousala.

„Kluci ode mě z lajny šli střídat, Kousy tam naskočil a viděl jsem, že si najíždí mezi obránce, tak jsem mu to tam zkusil hodit. Zkušeně si s tím poradil a hezky zakončil,“ uznal Hyka.

Kousal později přidal také svůj druhý gól, dvakrát se prosadil již zmíněný Sedlák a poslední gól přidal Tomáš Vondráček.

„Dlouho jsme se nemohli prosadit, ale věděli jsme, že když budeme hrát pořád stejně, tak to přijde. A přišlo,“ popisoval Hyka.

Příště Dynamo hraje v pátek od 18 hodin doma s Kometou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno