Po přípravě bez vítězství čeká Jihlavu ostrý druholigový start

Pokud by měly být jediným ukazatelem připravenosti fotbalistů jihlavského A-týmu na novou druholigovou sezonu výsledky všech jejich zápasových testů, pak by pohled na nadcházející ročník nebyl ani trochu optimistický.

Jenže vedení klubu, trenéři ani samotní hráči v balíku porážek nic tragického nevidí. Už také proto, že se většinou utkávali s týmy z elitní české ligy.

„Zdálo se nám, že v sezoně jsme s nikým neztráceli, byli jsme schopni hrát prakticky s každým, takže jsme si řekli, že další stupínek, abychom se posunuli dál, je konfrontace s ligovými týmy,“ vysvětluje hlavní kouč FC Vysočina Jan Kameník. „Věděli jsme, že se to nemusí podařit, ale věřili jsme, že nějakou výhru bychom mohli mít. To se nepotvrdilo. Nicméně tuhle přípravu hodnotím pozitivně,“ doplnil.

Zvolená směsice soupeřů měla prověřit jeho svěřence po všech stránkách. „Jednak v bránění celého týmu, rychlejším přistupování k hráčům, neprohrávání osobních soubojů, bránění v pokutovém území… Ligový tým vás za každou chybu potrestá,“ vypočítává přednosti zvolené přípravy Kameník.

Nicméně to, že Jihlava jakžtakž dokázala držet krok s mnohem silnějšími mančafty, podle něj ještě neznamená, že ji v druholigové soutěži čeká snadná práce. Naopak hned první duel ve Vlašimi bude pořádně náročný.

„Celkově žádný zápas ve druhé lize není jednoduchý. Já za těch třicet soubojů, které jsem tady jako trenér absolvoval, nezažil, že by byl některý lehký. A konkrétně Vlašim už v minulé sezoně prokázala svoji kvalitu. Taky hrála baráž o postup a vhodně ten svůj kádr doplnila,“ chválí soupeře kouč jihlavských fotbalistů.

Povzbudivá nula

Ovšem povzbuzeni by měli jít do utkání rovněž jeho svěřenci. Právě proto, že na trávníku prvoligové Zbrojovky Brno dokázali minulý víkend uhrát v generálce bezbrankovou remízu.

„Odehráli jsme určitě už lepší zápasy, dělali jsme docela dost chyb, ale mám radost z toho, že jsme od ligového týmu nedostali gól,“ pochvaloval si Kameník. „Zkrátka hra měla být lepší, ale výsledek byl pro nás příznivý,“ má jasno.

A radost měl trenér FC Vysočina i z uzdravení nejzkušenějšího hráče Lukáše Zoubeleho, který odehrál většinu brněnské generálky. „Už jsme ho měli i v Boleslavi a v Hradci, v Brně ale nechtěl slézt z hřiště,“ usmívá se Kameník.

Podle něj se celý jeho tým bude chtít v novém soutěžním ročníku prát o co nejvyšší příčky. „Ovšem až samotná sezona nám ukáže, na co budeme skutečně stačit,“ dodává trenér.

Utkání ve Vlašimi má výkop v sobotu v 17.00.

Zoubele se cítí dobře, v sestavě by neměl chybět

Většinu přípravných zápasů odehrála Vysočina bez něj, ovšem v generálce proti Zbrojovce Brno už Lukáš Zoubele v sestavě nechyběl.

Zkušený fotbalový záložník Lukáš Zoubele si po návratu do druholigové Jihlavy pochvaluje tréninky pod novým realizačním týmem FC Vysočina v čele s hlavním koučem Janem Kameníkem.

„V posledním utkání loňské sezony ve Varnsdorfu mi vypadlo rameno a měsíc jsem musel být úplně v klidu. Pak se navíc objevil problém s lýtkem, takže mám kondiční manko. O to víc jsem chtěl hrát,“ svěřil se nejstarší hráč současného jihlavského A-týmu.

Spokojený však se svým výkonem zatím nebyl. „Do ideálu to má ještě hodně daleko,“ měl jasno šestatřicetiletý rodák z Ústí nad Labem. „Ale zdravotně už se cítím dobře, rameno je v pohodě,“ dodal radostně.

V úvodním souboji nové druholigové sezony by se tudíž měl objevit v základní sestavě FC Vysočina.

„Musíme věřit, že najdeme recept, jak prolomit zatím bídnou koncovku,“ připomněl Zoubele, co Jihlavu trápí možná nejvíc. „Vždycky chceme vyhrát.“

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts