Přišel, dal gól, ale nedohrál. Těžko se mi závěr hodnotí, litoval Van Buren

0
23

Za podzimní hostování v Liberci dal devět gólů, v jarní části za Slavia, za níž naskakuje spíš jako náhradník, se trefil potřetí.

V sobotu v Liberci se do hry dostal v 56. minutě, o pár chvil později proměnil pokutový kop, který sudí Zelinka odpískal za zákrok Ndefeho na Olayinku.

„Domácí hráč do soupeře vrazil a odstrčil rukou. Bylo to nedovolený zákrok, takže pokutový kop,“ řekl Miroslav Zelinka do kamery O2 TV.

Právě Olayinka, který Van Burenovi k brance nejdřív pomohl, zavinil to, že nizozemský útočník zápas jako náhradník ani nedohrál.

Penalta, kterou Liberečtí považovali za nespravedlivou, vnesla do zápasu nevraživost.

Emoce nezvládl právě Olayinka. V samém závěru dal hlavičku Ndefemu, dostal červenou kartu a kouč Trpišovský při snaze posílit defenzívu, vystřídal jediného útočníka Van Burena. A v páté minutě nastavení slávisté dostali gól na konečných 2:2.

„Byla to válka, posledních deset patnáct minut bylo hodně hektických. Vedli jsme a v poslední minutě dostaneme gól. Musíme si přesně si říct, co bylo špatně. Byli jsme blízko tří bodů, ale bohužel je nemáme,“ litoval třicetiletý útočník.

Když skóroval, početný dav slávistických příznivců vyvolával jeho jméno. Přitom ještě loni na podzim ho velebili liberečtí fanoušci.

„Strávil jsem tady šest měsíců a cítil jsem se velice dobře. Proto dnešní zápas byl trochu zvláštní. Prohodil jsem pár slov s libereckými kamarády. V utkání se mi dařilo a nakonec jsem tady dal další gól, ale bohužel výhru nemáme,“ poznamenal.

I když na hřišti bylo hodně emocí, on se strkanicím vyhnul, byť jednou odstrčil Plechatého, který krátce předtím sepsul ležícího Matěje Juráska.

„Bylo to v pohodě. Na hřišti jsme si třeba s Doumbiou říkali nějaké blbosti, ale o nic nejde, jsme kamarádi, proběhlo to v pohodě.“

Po třetí venkovní ztrátě na jaře za sebou už Slavii v tabulce dohnala Sparta.

„Venku máme trochu problémy, na tom musíme zapracovat. Doma hrajeme skvělý fotbal, ale venku potřebujeme zabrat. Jak jsem říkal, chce to nějakou analýzu. Věřím, že pak budeme lepší.“


Seber minci pro Megahru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno