Protest v NBA, žena se během zápasu play off připoutala řetězem ke koši

0
81


Ochránkyně zvířat, která se na protest připoutala řetězem ke koši, během utkání play off NBA mezi Memphis Grizzlies a Minnesota Timberwolves.


| foto: Reuters

Zápas musel být ve druhé čtvrtině přerušen, než se pořadatelům podařilo řetěz, který žena měla ovinutý kolem krku, přeštípnout. 

Bezpečnostní služba ji poté vynesla z haly, aktivistka byla zatčena a obviněna z výtržnictví a porušení domovní svobody.

Žena na sobě měla tričko s nápisem „Glen Taylor peče zvířata zaživa“ a její protest byl namířen proti spolumajiteli minnesotského klubu.

Ochránkyně zvířat se na protest připoutala řetězem ke koši během utkání play...

Osmdesátiletý Taylor je mimo jiné majitelem farmy v Iowě, v níž byly v minulých dnech údajně vybity miliony kusů drůbeže kvůli ptačí chřipce. Po zápase se na sociálních sítích ozvala organizace na ochranu zvířat „Direct Action Everywhere“, podle níž je žena její členkou.

Akce přitom nebyla ojedinělá. Už v předchozím utkání Minnesoty v úterý na závěr základní části doma proti Los Angeles Clippers se pokusila jiná žena ve stejném tričku přilepit rukou přímo na palubovku. Rovněž si vynutila krátké přerušení zápasu, než ji vyvedla ochranka a pořadatelé vyčistili hrací plochu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno