Rekordman Puškáč: čtyři góly vzdor trápení. Baráž? Přestávám fandit Opavě, říká

„Jsem vděčný,“ opakoval, když po utkání dorazil mezi novináře. Navíc coby oslavenec, kterému bylo v den utkání čerstvých devětadvacet. Čili: vysněné narozeniny?

„Ale neblázněte! Možná jeden gól, i dva už by byly nad rámec, ale čtyři?!“ jako by sám nechtěl věřit.

Když mu navíc tiskový mluvčí připomněl, že překonal i klubový rekord v počtu branek během jedné prvoligové sezony, hned z něj vypadlo: „Nekecej!“

Fotbalisté Bohemians oslavují vstřelení branky proti Karviné.

Viktor Dvirnik s Karlem Jarolímem nasázeli v ročníku 1994/95 v zelenobílém dresu po deseti gólech a až do soboty je žádný z nástupců z Ďolíčku nepřekonal. Puškáč je i díky silnému finiši na jedenácti.

„Krásný dárek k narozeninám,“ kývl fotbalista, který si po třetím gólu schoval míč na památku. „Po čtvrtém už jsem byl v takovém šoku, že mě to ani nenapadlo,“ rozesmál se.

Jenže ne všechno bylo pro Bohemians v sobotu večer tak veselé. 

Už před zápasem ve Vršovicích tušili malér, a tak nepřekvapilo, že se navzdory hladkému vítězství poroučejí do baráže. Nenahrály jim totiž výsledky z ostatních stadionů.

„Nepřekvapilo mě to. Už před zápasem jsem s tím vnitřně počítal,“ poznamenal trenér Jaroslav Veselý. Mimochodem, Bohemians v baráži narazí na Opavu, což je mužstvo, z kterého do Prahy před třemi lety dorazil právě sobotní hrdina Puškáč.

„Zažil jsem v Opavě krásné časy a pořád jí fandím, i když teď to bude samozřejmě jinak. Musíme vyhrát, ukázat, že do ligy patříme,“ řekl Puškáč, jenž od konce března nastoupil teprve podruhé v základní sestavě.

„Všichni o něm víme, že je nadstandardním útočníkem. Ale záleží vždycky, jestli je, nebo není zdravý,“ poznamenal kouč Veselý. A Puškáč pokračoval: „Teď už zase trénuju všechno, ale na konci sezony už člověk fyzičku úplně nedožene. Je třeba všechno vyladit, abych byl k dispozici na co nejvíc minut a v co nejlepší formě.“

Ideálně tak jako v sobotu, kdy střelecky vykvetl.

„A to jsem se přitom zrovna fyzicky docela trápil. Je paradox, když řeknu, že mi ten zápas úplně nesedl. Byl jsem vyšťavenej,“ přesvědčoval, byť na trávníku to vypadalo úplně jinak.

Baráž o první ligu

19. a 22. května

Opava – Bohemians
Teplice – Vlašim 

Opava a Teplice začínají doma. 

První a třetí gól dal levačkou, druhý hlavou a čtvrtý zblízka pravou nohou. Vždycky z prvního doteku a také díky chybám obránců soupeře, což nesl nelibě zejména hostující kouč Bohumil Páník: „Neudělám nic s tím, co mají hráči v hlavách. Ale takový výkon mě mrzí. Všechny góly jdou za stopery, ale střídat je nemůžeme. Není za koho. Pokud budou někteří k fotbalu přistupovat takhle, nikdy z nich pořádní hráči nebudou.“

„Ale já bych tuhle výhru neponižoval,“ reagoval Puškáč. „Přistoupili jsme k tomu, jak jsme měli. A jestli je Karviná v nějaké situaci? To už je její problém. Čtyři nula přece hovoří za vše.“

Teď by však Bohemians něco podobného potřebovali předvést také v baráži.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts