Rodinný klub proti mocnému z Turecka. Slovácko odletělo bojovat o svůj sen

„Pro nás a celý rodinný klub ze Slovácka to bude svátek, který si zasloužíme,“ prohlásil obránce Michal Kadlec.

V centru Uherského Hradiště, kde klub sídlí, si zápas mohou fanoušci užít společně při sledování velkoplošné obrazovky. I to dokazuje, jak jsou místní na start v pohárech natěšení.

Loni si kvalifikaci jen lehce vyzkoušeli, letos už Slovácko chce v Evropě prorazit, což je postup do základní skupiny.

Aby ji hrálo v Evropské lize, pohárové soutěži číslo dvě, musí vyřadit Fenerbahce a v druhé polovině srpna ještě Austrii Vídeň.

Když proti Fenerbahce neuspěje, dostane šanci na nápravu v play off Konferenční ligy proti vítězi duelu AIK Stockholm – Škendija Tetovo.

Jen Konferenční ligu, pohárovou soutěž číslo tři, by Slovácko hrálo i v případě, pokud zdolá Fenerbahce a podlehne Austrii.

Slovácko je vítěz českého poháru a čtvrtý tým minulého ligového ročníku. Do pohárové Evropy se zkouší probít podruhé v historii, když nepočítáme účast v letním a dnes už neexistujícím Intertoto Cupu před devatenácti lety.

Fenerbahce – Slovácko

ve čtvrtek od 19 hodin ONLINE

rozhodčí: Pinheiro – Jesus, Gomes Maia (všichni Portugalsko)

Pravděpodobné sestavy, Fenerbahce: Cetin – Osayi-Samuel, Gustavo Henrique, Szalai, Novák – Arao – Bruma, Crespo, Lincoln, Rossi – Valencia.
Slovácko: Ngyuen – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Duskí – Petržela, Havlík, Daníček, Trávník, Holzer – Kalabiška.

Před rokem v 2. předkole Konferenční ligy nestačilo na bulharský Lokomotiv Plovdiv, vypadlo nešťastně po penaltovém rozstřelu.

Fenerbahce Istanbul, druhý tým turecké ligy minulé sezony, minulý týden neuspěl v 2. předkole Ligy mistrů proti Dynamu Kyjev (0:0 a 1:2) a přesunul se do kvalifikace o Evropskou ligu.

„Spíš jsem chtěl hrát s Dynamem Kyjev, protože jsem přál Fenerbahce. Ale asi je to osud a mělo to tak být,“ přemítal Kadlec, jenž v letech 2013 až 2016 ve Fenerbahce působil.

Fenerbahce je tureckým velkoklubem, devatenáctinásobným mistrem, poslední titul však získalo před osmi lety čili ještě s Kadlecem. Sídlí v asijské části Istanbulu v rezidenční čtvrti Kadiköy a hraje na krásném stadionu pro víc než padesát tisíc diváků.

V minulé pohárové sezoně hrálo Evropskou ligu, skončilo třetí ve skupině za pozdějším vítězem Frankfurtem, se kterým dvakrát remizovalo 1:1, a Olympiakosem.

Po přesunu do vyřazovací fáze Konferenční ligy narazilo na Slavii, se kterou prohrálo 2:3 doma i venku. Fenerbahce laxně bránilo a slávisté mohli dát mnohem víc branek. To je návod pro Slovácko.

V letní přestávce přivedlo Fenerbahce dvanáct hráčů, z toho pět Brazilců nebo bývalého portugalského reprezentanta Brumu. V kádru je také český obránce Filip Novák.

Slovácko vstoupilo do sezony sobotní remízou 2:2 na hřišti nováčka z Brna, turecká liga startuje až o víkendu.

Překvapilo, že trenér Martin Svědík v letošní ligové premiéře postavil na hrot levého obránce Kalabišku, útočníky Kozáka, Vechetu a Šašinku nechal na lavičce.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts