Shane Wright: na draftu NHL se propadl a vrhal přísné pohledy

Když Montreal udělal z Juraje Slafkovského první slovenskou jedničku draftu v historii, Wright svému konkurentovi uznale zatleskal a o pár okamžiků později také osobně poblahopřál.

V tu chvíli asi ještě netušil, že před ním dostanou přednost ještě Šimon Nemec (New Jersey) a Logan Cooley (Arizona). Z největšího favorita se během chvilky stal odpadlík.

Cestou na pódium se nový přírůstek do organizace Kraken zastavil na pár slov s šéfem zámořské soutěže Garym Bettmanem. Po společném focení se upřeně a přísně podíval směrem ke stolům, u nichž seděli generální manažeři a skauti všech týmů.

Fanoušci začali okamžitě spekulovat, zda onen pohled náhodou nepatřil zástupcům Canadiens.

„Ale byl jsem v pohodě, nedělal jsem si z toho hlavu. Věděl jsem, že to nemůžu jakkoliv ovlivnit. Týmy si zkrátka občas berou hráče, kteří k nim nejvíce pasují,“ popsal své pocity.

A právě vlastními potřebami se řídili druzí Devils. Post centra, na němž kromě Wrighta nastupuje i Cooley, mají aktuálně obsazený Jackem Hughesem (jednička draftu 2019) a Nicem Hischierem (jednička draftu 2017).

Přivést dalšího středního útočníka by nedávalo smysl, proto New Jersey raději sáhlo po obránci. „Samozřejmě chcete skončit co nejvýše, ale pozice na draftu je nakonec pouhé číslo, na umístění tolik nesejde,“ připomněl Wright.

Zatímco Slafkovský a Nemec sbírali zkušenosti a podávali solidní výkony mezi dospělými, rodák z Burlingtonu zápolil proti svým vrstevníkům v OHL (Ontario Hockey League), kde hájil barvy týmu Kingston Frontenacs.

V kanadské juniorské soutěži působil už od patnácti let, stejnou výjimku v minulosti dostali pouze John Tavares, Aaron Ekblad, Connor McDavid a Sean Day.

Není tomu tak dávno, co byl považován za další hokejový diamant a generační talent. Letošní ročník zakončil s bilancí 108 bodů (35+73) v 74 zápasech. Slušný počin, že?

Jenže od hráče, kteří by se měl zařadit na úroveň McDavida, Matthewse nebo Makara a dominovat současné NHL, se v náročném zámořském prostředí zkrátka očekává více.

„Má potenciál stát se prvním centrem v jakémkoliv týmu, ale zřejmě nikdy nebude atakovat vrchní příčky tabulky produktivity,“ napsal ve svém žebříčku před draftem uznávaný specialista na mládežnický hokej Corey Pronman z webu The Athletic.

Nenechte se mýlit, talentovaný Kanaďan má všechny předpoklady stát se fantastickým hokejistou. Klidně může dostát svým odhodlaným vyjádřením z předchozích týdnů a postupem času se stát nejlepším hráčem letošního draftu.

V Seattlu by se rozhodně nezlobili. „Jsme nadšení, že ho u nás můžeme přivítat. Získali jsme fantastického hokejistu,“ pochvaloval si generální manažer Ron Francis.

Také loni použili Kraken svou první volbu na draftu k zisku centra, z celkového druhého místa si vybrali Američana Mattyho Benierse. „S tak talentovanými hráči máme na tomto postu vystaráno na deset let dopředu,“ smál se Francis.

A co ke spojení s týmem, který má za sebou první sezonu v elitní zámořské soutěži, řekl Wright? „Celá organizace má před sebou velkou budoucnost a skvělé fanoušky. Jsem rád, že toho všeho mohu být součástí,“ vyprávěl.

Nové angažmá si tak trochu přivolal volbou oblečení. Jeho tmavě modré ponožky a kravatu doplňovaly světle modré pruhy, obdobně zbarvený dres si mladý útočník natáhl přes hlavu i po příchodu na pódium.

Úsměvného detailu si všimli i přítomní novináři. „No vidíte, asi to tak mělo být,“ smál se Wright jejich poznámce.

A kdo ví, třeba bude stejné barvy brzy hájit i při soutěžním utkání NHL.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts