Šilhavý má novou smlouvu, reprezentaci povede v kvalifikaci na Euro 2024


Reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý oslavuje vyrovnávací branku českého týmu v duelu s Ukrajinou.


| foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Minulé úterý dostal předseda asociace od kolegů ve výkonném výboru pověření, aby se se Šilhavým dohodl. A během necelého týdne je hotovo.

Šilhavému současný kontrakt končil 31. července a donedávna bylo jeho pokračování nejisté.

Po březnovém krachu ve Švédsku v boji o mistrovství světa 2022 zvažoval i rezignaci. Ani vedení českého fotbalu nemělo zcela jasno.

Dávalo si načas. Vypadalo to, že Šilhavý smlouvu dojede, zůstane na čtyři červnová utkání v Lize národů, kdy Češi hrají dvakrát proti Španělsku, jednou proti Švýcarsku a v Portugalsku.

A mezitím budou šéfové řešit nástupce. Ale v posledních dnech došli k závěru, že Šilhavý je pořád pro reprezentaci to nejlepší řešení.

Současnou smlouvu podepsal v září 2018, první zápas koučoval o měsíc později.

Pokud se nestane nic mimořádného, Šilhavý v délce působení u národního mužstva v samostatné české historii takřka dorovná legendárního Karla Brücknera (leden 2002 až červen 2008), kterému u reprezentace dělal asistenta.

Kvalifikace o evropský šampionát startuje v březnu 2023, los skupin se uskuteční letos 9. října ve Frankfurtu. Česko na Euru ještě nikdy nechybělo, naposledy loni postoupilo mezi nejlepších osm týmů kontinentu.

Právě úspěch na závěrečném turnaji přinesl Šilhavému další důvěru, byť kvalifikace o světový šampionát se týmu nepovedla. Ve skupině skončil až třetí za Belgií a Walesem, ale díky předchozímu umístění v Lize národů si zajistil účast v baráži. Ve Švédsku však Česko prohrálo smolně v prodloužení.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts