Skupina o titul? Nikdo tam nechce být za výletníka, říká hradecký Rada

0
77

„Utkání moc krásy nenabídlo, bylo takové klasické bojovné na Bohemce. Domácí hrajou o hodně, ale to my taky. Bod nám na šesté místo stačil a my jsme spokojení,“ zhodnotil Rada na pozápasové tiskové konferenci. 

Týmu jste v sezoně pomohl devíti góly, jste nejlepší střelec týmu. Cítil jste vůdčí úlohu?
Góly jsou bonus. Vzhledem k věku a zkušenostem jsem týmu pomoct musel. Kdyby tomu tak nebylo, byl bych tu zbytečný a někomu zabíral místo.

V čem myslíte, že je síla mančaftu?  
Myslím si, že klíč k úspěchu je dobře poskládané mužstvo. Jsou tady různorodé typy, vzadu, vepředu, kdekoliv. Kdykoliv se dá herní varianta změnit. Mužstvo je nějakou dobu pohromadě a teď se sklízí ovoce práce, co se v Hradci nastavila. 

Co očekáváte od nadstavby? V prvním kole hrajete se Slavií, pak jedete na Spartu… 
Abych řekl pravdu, ještě jsem o tom nepřemýšlel. Nám už o tolik nejde, ale nikdo tam nechce být za výletníka, který každému přijede s úsměvem dát tři body. Sezona nekončí a každý z nás má na hřišti prémie a nechce to dát zadarmo. 

Po podzimu jste říkal, že pro mančaft je velký plus, že se zbavil starostí a vaši spoluhráči se můžou ukázat a prodat. V nadstavbě to bude platit dvojnásob.
Jednoznačně. Teď už není žádný stres v podobě záchrany, což hráče svazuje nejvíc. A teď jenom v uvozovkách závidím mladším klukům, kteří se mohou v těch hodně sledovaných zápasech ukázat. 

Tuhle sezonu si užíváte. Už jste přemýšlel o té následující?
Musíme sednout se sportovním ředitelem a nějak si to vyhodnotit. Bude to otázka nejbližších dnů, že se bude řešit moje budoucnost.

Vy máte jasno? Chcete pokračovat? 
Jo. Já bych chtěl určitě pokračovat v Hradci. 

Působil jste i tady v Bohemians. Jaký byl návrat do Ďolíčku?
Vždycky jsem sem jezdil rád a vždycky budu. Těšil jsem se sem. A jsem rád, že jsem si nakonec i zahrál, i když jsem s tím úplně nepočítal. Také jsem rád, že jsem si mohl zahrát na starém Ďolíčku, když teď slaví výročí devadesát let. Všechno sleduju.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno