Slavia vstupuje za hranice hřiště. Bude víc pomáhat i řešit ekologii

0
54

Slavia kvůli tomu vytvořila v klubu nové oddělení, které má na starost takzvanou dlouhodobou strategii společenské odpovědnosti.

Do ní spadá několik oblastí, na něž se hodlá zaměřit více než v minulosti.

„Mít přesah do jiných oblastí mimo sport jsme dostali do vínku. Všemi kroky, které postupně činíme – a v letošním roce jich bude celá řada -, navazujeme na naši historii, v níž pomoc, zodpovědnost a morální principy hrály zásadní roli,“ uvedl šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

„Po vzoru velkých západních klubů chceme i my využít našeho postavení ve společnosti a síly, kterou máme. Chceme hrát důležitou roli v posilování iniciativ a aktivit, které mají pozitivní dopad v sociální oblasti, ve vzdělávání nebo v životním prostředí,“ pokračoval.

Slavia ve středu po poledni na speciálním setkání prezentovala, že už neznamená pouze fotbal, ale že chce rozšiřovat svůj celospolečenský přesah. „Vstupujeme za hranice hřiště,“ oznámila.

Souvisí s tím vytvoření nadačního fondu, který by měl pomáhat potřebným nejen v bezprostředním okolí vršovického celku, ale po celé zemi.

„Chceme posunout laťku výš a pomáhat cíleně, systematicky a strukturovaně, napříč Českou republikou,“ uvedl David Ocetník, předseda správní rady Nadačního fondu Slavie a předseda Odboru přátel klubu – fanouškovské organizace, jež má po republice přes sto padesát odboček.

Slavia chce finančně podporovat zdravotnická zařízení a vážně nemocné pacienty, plánuje pomáhat ve vzdělávání či při mimořádných událostech. To ostatně činila už dříve, ať už před nedávným duelem s Plzní, tak například po povodních na Moravě, ruské invazi na Ukrajinu či zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Slávisté oblékli speciální trička na podporu Ukrajiny. Ukrajinec Taras Kačaraba...

Fotbalisté Slavie po propuknutí ruské invaze podpořili Ukrajinu.

Větší pozornost hodlá klub věnovat také udržitelnosti, ekologii. Sleduje trendy v rámci elektromobility a plánuje v okolí stadionu v Edenu postavit nabíjecí stanice pro vlastní potřeby, ale i pro sousedy ze čtvrti.

„K šetrnému a odpovědnému chování chceme vést také naše fanoušky, kteří se dnes podílejí například na úklidu svého sektoru,“ připomněl Tvrdík.

Slavia se také zavázala dodržovat etický kodex, který zveřejnila. Řídit se jím budou všichni od řadových zaměstnanců přes vedení klubu po samotné hráče a trenéry. Jeho hlavními pilíři jsou dodržování předpisů, morálních zásad, respekt, fair play nebo úcta k lidským právům.

„Jakožto multikulturní fotbalový klub ctí Slavia lidská práva a základní svobody, odmítá a netoleruje žádné druhy diskriminace založené například na příslušnosti k rase, etniku, pohlaví, sexuální orientaci, státu, náboženství. Slavia odmítá jakékoli projevy nesnášenlivosti, rovněž netoleruje jednání, při kterém by se kdokoli mohl cítit omezován, ponižován nebo obtěžován,“ píše se v něm mimo jiné.


Seber minci pro Megahru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno