Smolař Pech ze „Šumavy“ odstoupil: Nestihli jsme vyměnit čerpadlo


Vácav Pech a Petr Uhel na trati Rallye Šumava Klatovy.


| foto: ČTK

Po prvním dni byl plzeňský pilot na první pozici, přesto mu bylo jasné, o jak náročný závod se jedná. „Měli jsme tam pár dramatických momentů,“ podotkl.

Během neděle pak přišla pohroma. Úvodní etapu ještě Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem zvládli, v polovině té druhé však nastal konec. Z celkového vítězství se radoval Jan Kopecký, to už ovšem Pech sledoval pouze na dálku.

„V servisu jsme udělali běžnou údržbu, ale bohužel přestal fungovat pohon na všechna čtyři kola. S tím nemá cenu jet dál. Vůbec nevíme proč,“ kroutil hlavou vítěz Valašské Rallye, kterou před měsícem odstartoval ostrou část závodní sezony. Rallye v klatovském okolí ztěžovaly povětrnostní podmínky, kvůli dešťovým přeháňkám musely jednotlivé posádky důkladně rozmýšlet volbu obutí.

„Na voze jsme měli nasazené dvě různé směsi pneumatik, k tomu jsme si s sebou vezli ještě dvě mokré rezervy. Na každé rychlostní zkoušce jsme si museli zvykat na trochu odlišné chování vozu,“ líčil.

Nástrahy počasí Pech překonal, problematickou hydrauliku však nikoliv. Nastal pokles tlaku, což pilotovi výrazně komplikuje ovladatelnost vozu.

„To pak máte starost vůbec udržet auto na cestě. Musel jsem začít řadit manuálně. Rozhodli jsme se vyměnit čerpadlo, jenže jsme výměnu nestihli ve stanoveném čase,“ popisoval Plzeňan.

Technickým potížím se Pech nevyvaroval na Rallye Šumava ani před rokem, kvůli porouchanému turbodmychadlu dokončil závod na devátém místě.

Tentokrát cílem neprojel. „Ani se nedá popsat, jak mě to mrzí. Podpora fanoušků byla neskutečná, o to jsme teď v týmu smutnější,“ sdělil.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts