Smutný návrat Šebrleho. Jeho svěřenec se na posledním tréninku zranil

„Ondřej si na posledním tréninku poranil zadní skupinu stehenních svalů a rozsah poraněných tkání bohužel vylučuje jeho start na mistrovství světa,“ uvedla šéflékařka reprezentace Karolína Velebová.

Česká výprava v Eugene tak po odstoupení oštěpaře Vítězslava Veselého, kterého skolil zánět průdušek, dostala další ránu. 24letý Kopecký mohl na šampionátu pomýšlet na solidní výsledek. Na začátku června si zlepšil osobní rekord na 8310 bodů a zařadil se na 11. místo letošních tabulek.

V dějišti MS se dva týdny připravoval na víkendové boje, těsně před vstupem do soutěže jej ale zastavily zdravotní problémy.

Do Eugene se s Kopeckým vypravil i jeho trenér Šebrle, který se na atletickou vrcholnou akci vrátil po deseti letech.

„Užívám si to, je to super,“ prozradil ještě před začátkem mistrovství. „Je pravda, že celou dobu, co jsem z toho vypadl, jsem si říkal, že by bylo pěkné zažít to i jako trenér. A nakonec tady jsem.“

Olympijský vítěz z Athén 2004 a mistr světa z Ósaky 2007 začal Kopeckého vést loni v říjnu. K návratu k atletice ho zlákal potenciál, který v nadějném klučinovi viděl.

„S Ondrou se pracuje skvěle. Je svědomitý, na tréninku nevynechá vůbec nic. Neremcá, odtrénuje, i když to bolí. A hlavně si udělá i práci okolo, je zvyklý být samostatný, což mi pomáhá, protože trenéřinu ještě nemám tak zažitou. A do toho je závodník, což znamená, že se nepodělá při třetích pokusech. A jsme i docela stejná krevní skupina, rozumíme si i mimo stadion, což je také dobře.“

Připravujeme podrobnosti…

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts