Snový draft, hrozba slabého mistrovství. Slováci řeší účast elitního tria

Definitivní „ne“ zatím neoznámil nikdo z trojice, nicméně z prohlášení Mešára lze jednoduše vydedukovat, že se na mistrovství neobjeví.

„Canadiens chtějí, abych se dobře připravil na nadcházející sezonu a neriskoval zranění. Řekli mi, že se můžu rozhodnout sám, ale nechtějí, abych na šampionátu hrál. Pořád nad tím přemýšlím, ale přijmu cokoliv, co mi řeknou,“ prohlásil.

Mešára si vybral Montreal na konci prvního kola draftu z 26. místa. Přestože si na 99 procent NHL v příští sezoně nezahraje, Habs si nepřejí, aby zbytečně riskoval na letním turnaji.

Nelze očekávat, že by u jedničky draftu Slafkovského měli jiný přístup.

„Ještě bych to nechtěl komentovat, ale rozhodnutí je na vedení Montrealu,“ řekl Slafkovský v neděli pro deník Šport.

Na rozdíl od Mešára má Slafkovský velkou šanci, že alespoň okusí nejlepší ligu na světě už v příští sezoně. Do Montrealu by se měl Slafkovský přesunout už v polovině srpna, aby se stihl aklimatizovat na místní zázemí před bojem o místo v prvním týmu.

To obránce Nemec se bude připravovat doma v Liptovském Mikuláši, nicméně i Devils preferují trénink před juniorskými zápasy.

„Myslím si, že moje účast na mistrovství je spíš nepravděpodobná, ale stále to nevím na sto procent,“ řekl nadějný obránce Športu.

Slováci na prosincovém turnaji, který musel být v průběhu kvůli rozšiřující se nákaze koronavirem zrušen, těsně podlehli Spojeným státům (2:3) a Švédům (0:3).

Kromě už zmíněné trojice na soupisce figurovali i další dva letos draftovaní hráči – Servác Petrovský a Adam Sýkora.

Petrovský dokonce nastupoval na centru druhého útoku mezi Slafkovským a Mešárem, Sýkorovi připadla pozice ve čtvrtém útoku.

Po silné druhé polovině sezony 2021/22 by oba jistě byli důležitými články sestavy, jenže ani jejich účast není samozřejmostí. V nominaci na předturnajový kemp chybí.

„Ještě jednáme s kluby, všech pět má zájem reprezentovat. Z toho máme radost. Kdokoliv z nich by byl pro nás velkou posilou,“ mínil v pondělí trenér juniorského výběru Slovenska Ivan Feneš.

Zranění na mistrovství pravděpodobně nepustí Martina Chromiaka s Marošem Jedličkou.

MS hokejistů do 20 let 2022

příloha iDNES.cz

Jedlička v uplynulé sezoně zaznamenal v dresu Zvolena 38 bodů v 44 zápasech, v play off ho zastavil natržený křížový vaz v koleni. Komplikace Chromiaka jsou menší a jeho účast na šampionátu je podle Feneše stále otevřená.

Chromiak ve spolupráci se čtyřkou draftu Shanem Wrightem nasázel v uplynulé sezoně OHL (Ontario Hockey League) 44 branek, za slovenskou dvacítku odehrál už přes dvacet utkání. Na mistrovství by mu patřila pozice jedné z hlavních opor.

V širší nominaci figurují také dva hokejisté z české juniorské soutěže – Šimon Groch z Olomouce a Pavol Štetka z Pardubic.

Slováci v nově rozlosované skupině A narazí na šampionátu v Edmontonu postupně na Česko, Kanadu, Lotyšsko a Finsko. Turnaj začíná 9. srpna.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts