Softbalistky berou z ME do 22 let stříbro. V Kunovicích nestačily na Italky

„Jeli jsme pro medaile. Mrzí mě, že není zlatá, ale můžeme být spokojení,“ řekl trenér českého družstva Martin Štěpán po těsné porážce 2:3 od Itálie.

„Chyběl nám kousíček, ale je to pro nás úspěch,“ přidala se chytačka Eliška Slaninová, která v polovině finále dostala kunovickou Mlatevnu do extáze, když poslala žlutý míček nechytatelně za plot.

Škoda, že se stejně netrefila žádná z jejich spoluhráček v předchozí směně, když měl český celek obsazené všechny tři mety bez jediného outu.

Finálové utkání ME v softballu žen do 22 let mezi celky České republiky a Itálie.

„I tak to mohlo stačit, kdybychom neudělali za stavu 1:0 drobnou taktickou chybu a soupeřky pak v jedné směně třikrát skórovaly,“ podotkl Štěpán.

Druhý povedený odpal Slaninové stačil jen na korekci skóre.

„Italky byly o malinko lepší,“ uznala smutná hrdinka finále, když přebírala pohár pro vicemistryně Evropy.

Šampionát se v Kunovicích uskutečnil s dvouletým zpožděním. Poprvé ho odložila pandemie covidu, podruhé pořadatelé kvůli souběhu několika významných sportovních akcí.

„Měli jsme trošku strach, jak to zvládneme,“ přiznal předseda kunovického oddílu Milan Zedník.

Zbytečně. „Kunovice softbal dlouhodobě podporují. Vytvořily perfektní prostředí, celý turnaj byl výborně zorganizovaný. Diváci také. Moc jsme si to užili,“ děkoval za podporu trenér reprezentantek.

„Šlo poznat, že lidé tady softbalu rozumí,“ vnímala Slaninová po finále, které sledovalo na tisíc fanoušků.

První mezinárodní akce ve zrekonstruovaném areálu se povedla. Na další v Kunovicích zatím nemyslí. „Potřebujeme odpočinek. Rádi bychom nějaký turnaj, kde nebude tolik týmů, sedmnáct zemí bylo hodně,“ oddechl si Zedník.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts