Soud uznal Hlouškovi úpadek a povolil oddlužení. Vyzval věřitele, ať se přihlásí

0
39

„Zjišťuje se úpadek dlužníka Adama Hlouška. Insolvenční soud povoluje řešení úpadku dlužníka oddlužením a vyzývá věřitele dlužníka, kteří chtějí své pohledávky uplatnit v insolvenčním řízení, aby tak učinili ve lhůtě 2 měsíců ode dne rozhodnutí o úpadku, tj. do 3. května 2023,“ píše se ve veřejně přístupném usnesení.

Krajský soud v Hradci Králové ustanovil insolvenční správkyní společnost JUVENTUS insolvenční, které bude Hloušek platit měsíčně 1 089 korun.

Čtyřiatřicetiletý hráč, který naposledy působil ve Zlíně, na sebe podal návrh na oddlužení v zastoupení právníků minulý týden. Podle něj dluží dohromady kolem jedenadvaceti milionů korun. A to ještě seznam věřitelů nemusí být kompletní.

Na jeho oficiální části figuruje vedle českých i zahraničních finančních úřadů, bank a společností také několik jeho bývalých spoluhráčů.

Nejvíc Hloušek dluží Ondřeji Čelůstkovi, někdejšímu kolegovi ze Slavie, který přihlásil pohledávku ve výši 7 636 149 korun a 99 haléřů. Přes pět milionů korun, konkrétně 224 tisíc eur, mu podle dostupných zdrojů půjčil i Kasper Hämäläinen, finský záložník, jenž v minulosti působil v Jablonci a s Hlouškem hrál za polskou Legii Varšava.

Insolvenční správce nyní shromáždí data o Hlouškových nemovitostech, příjmech a výdajích a následně případně navrhne splátkový kalendář.

Po dobu pěti let by pak Hloušek podle zákona měl povinnost „vynaložit veškeré úsilí, které po něm může být spravedlivě požadováno“, což znamená splácet a pravidelně o své situaci informovat příslušné orgány. V případě, že uhradí alespoň 30 % z celkového dluhu, může ho soud od zbytku osvobodit.

Pokud by se mu povedlo uhradit až 60 % z celkové částky už za tři roky, mohl by být osvobozen dříve.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno