Střelkyně Brázdová poprvé vyhrála ve Světovém poháru, uspěla v Čchang-wonu

Brázdová obsadila v nedělní kvalifikaci čtvrté místo, ve finálové osmičce už byla s výkonem 261,3 bodu nejlepší. Jejím dosavadním maximem v SP bylo desáté místo z Ria de Janeiro, kde spolu s Jiřím Přívratským ovládli mix ve vzduchovce a v třípolohové malorážce přidali stříbro.

Před třemi lety vyhrála Brázdová vzduchovku na univerziádě v Neapoli. V témž roce skončila bývalá baletka a gymnastka šestá na mistrovství Evropy v Boloni ve sportovní malorážce vleže.

Pondělním vítězstvím Brázdová napodobila Kateřinu Emmons, která SP ve vzduchové pušce vyhrála čtyřikrát. Jeden triumf si v seriálu připsala Kateřina Beranová.

Zbývající Češi vypadli na korejské střelnici v kvalifikaci. Nejblíže finálové osmičce byl Aleš Entrichel, který na 12. místě zaostal za postupem o 0,6 bodu.

SP ve sportovní střelbě v Čchang-wonu (Korea)

Vzduchová puška:
Muži – finále:
Babuta (Indie) – Kozeniesky (USA) 17:9, …v kvalifikaci 12. Entrichel, 13. Přívratský, 31. Nymburský, 37. Nepejchal (všichni ČR).

Ženy – finále: Brázdová (ČR) – Sidiová (Rum.) 16:8, …v kvalifikaci 16. Brabcová, 40. Thurnwaldová, 48. Zrůstová, 57. Blažíčková (všechny ČR).