Tenisový turnaj Mácha Lake Open se přesouvá do České Lípy

0
60

„Město Česká Lípa je od obnovení turnaje v roce 2017 naším stálým partnerem, stejně jako město Doksy, Liberecký kraj, Český tenisový svaz nebo novoborský Crystalex. Starosplavští tenisté odevzdali během uplynulých ročníku kus pořádné práce, ale mezinárodní turnaj vyžaduje už od kvalifikace větší počet kurtů. V České Lípě je jich k dispozici osm včetně prostorné haly,“ vysvětlil změnu dějiště turnajový ředitel Ronald Wawrečka.

„I v České Lípě se letos přestaví zajímavé hráčky včetně nejlepších mladých Češek. O účasti jednáme se sestrami Lindou a Brendou Fruhvirtovými, kterým je teď sice šestnáct a patnáct let, ale prosazují se už mezi ženami. Linda nedávno porazila na tisícovce v Miami Azarenkovou a Mertensovou a měla premiéru v českém týmu v B. J. King Cupu, Brendu podle odborníků čeká velká budoucnost,“ uvedl Wawrečka.

Linda Nosková, na turnaji Mácha Lake Open 2021.

Linda Nosková na turnaji Mácha Lake Open 2021.

V České Lípě by se podle něj měly představit i loňská semifinalistka turnaje, talentovaná 17letá Linda Nosková, 188. hráčka světového pořadí žen, další juniorské české reprezentantky Bejleková, Bartůňková, Palicová, Valentová či Tomajková, které se střetnou se silnou zahraniční konkurencí.

V uplynulých letech se stala dvojnásobnou vítězkou Mácha Lake Open současná česká jednička Barbora Krejčíková, vítězka Roland Garros a aktuálně druhá nejlepší tenistka světového žebříčku WTA. U Máchova jezera triumfovaly také slovenská jednička Anna Karolina Schmiedlová či Lucie Hradecká a vloni Číňanka Čeng Čchin-wen, nyní 70. hráčka světa.

Ambasadory turnaje jsou opět sourozenci Helena a Cyril Sukovi, mnohonásobní grandslamoví šampioni ve čtyřhře. I letošní turnaj bude v závěrečných dvou dnech přenášet z České Lípy 02 TV Sport, zápasy během týdne Vista Sport TV.

Na severu Čech se už v květnu uskuteční v Mostě a v Jablonci nad Nisou mezinárodní turnaje ITF mužů s dotací 25 tisíc dolarů. Začátkem srpna budou kurty LTK Liberec hostit tradiční challenger ATP tenistů Svijany Open, připraveny jsou také mezinárodní pětadvacítka ITF žen v Jablonci nad Nisou i mezinárodní turnaje mládeže v areálech v Hrádku nad Nisou, v Mostě a v Liberci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno