Tituly uprostřed trápení. Úleva, cítí Krejčíková po snovém San Diegu

0
20

Navíc se rozloučila s dlouholetým trenérem Alešem Kartusem, i proto si potřebovala dodat náboj, který by ji nakopl do čtvrtého kvartálu sezony. „Trvá, než se vám vrátí sebevědomí, když ostatní jsou na vítězné vlně,“ vysvětluje pro WTA Insider, že vyšplhat zpátky na vrchol je těžké.

Nešťastné období však utnula minulý týden hned dvojitým triumfem v San Diegu.

Na Instagramu předtím sdílela nekončící tréninky či povzbudivé zprávy, které jí během těžkých momentů pomáhaly.

Během odpočinku po zranění bedlivě pozorovala famózní grandslamová představení Markéty Vondroušové a Karolíny Muchové. A z jejich bojů si vzala příklad. „Motivují mě, protože jsou skvělé. Praly se, i když předtím byly obě vážně zraněné.“

Barbora Krejčíková prožila v San Diegu povedený turnaj.

Že je fungující tělo nejdůležitějším aspektem v tenisové kariéře, si Krejčíková dobře uvědomuje. Po trablech, které přemáhala kvůli poraněnému kotníku z Wimbledonu, už se cenného atributu nechce vzdát. „Když zůstanu zdravá, můžu hrát dobrý tenis. Uvidíme, co se stane na konci sezony.“

Minimálně do něj vchází posilněná parádním vítězstvím. Na podniku v americkém San Diegu si dokráčela pro trofej jak ve dvouhře, tak v deblu. S parťačkou Siniakovou na turnaji neztratily ani set, v sobotním finále singlu si vyšlápla na bývalou světovou čtyřku a vítězku Australian Open z roku 2020 Sofii Keninovou.

„Titulu si cením hodně, protože jsem se vážně trápila,“ vypráví Krejčíková. „Několik týdnů jsem nevyhrávala a teď jsem se probojovala na vrchol.“ Díky triumfu navíc poskočila na desáté místo žebříčku a v hodnocení sezony, jež je důležité hlavně pro účast na Turnaji mistryň, se vyhoupla ze šestnácté příčky na dvanáctou.

„Opravdu?“ nevěřila. Zvlášť poté, co se po přistání na poslední zastávce amerického turné necítila dobře. Znavena nepovedeným vystoupením v New Yorku a pohlcena tíživými myšlenkami ani nedoufala v takový úspěch. „Ale byla jsem tu prvně. San Diego na mě udělalo dojem,“ prozradila.

Například vstřícnými organizátory, kteří původně nepřihlášené Krejčíkové udělili divokou kartu. „Ale měli jsme i hezký hotel, pláž, moře, všechno je tady nádherné.“ Nakonec se popasovala i s psychikou a rozjela se. Postupně vyřadila Ukrajinku Kalininovou, Brazilku Haddadovou Maiaovou a Američanku Collinsovou. S domácí Keninovou si ve finále poradila 6:4, 2:6 a 6:4.

Barbora Krejčíková pózuje s trofejí pro vítěze turnaje v San Diegu.

„Po prvním vítězství se všechno změnilo, hlavně moje mentální nastavení. Konečně se mi povedlo vyhrát, to pro mě bylo hrozně důležité,“ ulevilo se jí. „Pak jsem cítila, že musím pokračovat v tempu, snažit se hrát a bojovat. Vítězila jsem a najednou jsem tady.“

Na vlně, kterou symbolizuje i žlutý surf, jejž si společně s finanční odměnou a důležitými body do žebříčku z přímořského turnaje s radostí odvezla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno