Tři výhry v řadě. Nadine ze Schwarzenbergu vládne sprinterskému knížectví

0
43

Kolem trati vlála jedna švýcarská vlajka vedle druhé, Val Müstair přivítal běžce ve velkém stylu. Odměnu pro domácí fanoušky zajistila Fähndrichová třetím sprinterským triumfem za sebou.

„Neuvěřitelné vítězství, náročné, ale moc jsem si to užila,“ usmívala se v cíli rodačka ze Schwarzenbergu. Dlouho patřila mezi velké smolařky prestižního etapového závodu. V oblíbených sprinterských disciplínách volným způsobem ji v posledních dvou letech brzdily pády.

Ale v této sezoně se na trati prohání jiná Fähndrichová – jistější a sebevědomější.

Což dokazují i výsledky.

Od úvodních metrů finále sprintu, kterým vyvrcholila první etapa Tour de Ski, se snažila soupeřkám ujet, jenže zbylé závodnice v čele s průběžnou lídryní Světového poháru Tiril Undes Wengovou se držely.

Rozhodující nástup Fähndrichová podnikla ve druhém stoupání. Když poté zvládla náročný sjezd, kterého se obával i český reprezentant Michal Novák, zamířila s pohodlným náskokem do finiše a mohla pomalu přemýšlet, jak oslaví premiérové prvenství v seriálu Tour de Ski a třetí sprinterské vítězství v řadě.

„Jsem ve skvělé formě, všechno má dobrý spád. Skutečně se cítím jako ve snu.“ Švýcarce dodávají úspěchy potřebný klid a sebevědomí: „Teď už vím, co dokážu.“

Vítěznou sérii nakopla na začátku prosince v norském Beitostölenu, kde poprvé ve Světovém poháru ovládla sprint klasickou technikou. Ve finále se kromě soupeřek úspěšně vypořádala i se silným mrazem, teplota klesala až k mínus 13 stupňům.

„Cítila jsem se silná, věděla jsem, že mám dostatek energie, abych vyhrála,“ uvedla Fähndrichová po závodě.

Skvělou formu si přenesla i do domácího prostředí.

Zatímco v minulé sezoně doběhla v Davosu druhá, v polovině prosince se na stejném místě konečně dočkala vytouženého prvního místa před zraky švýcarského publika. „Je skvělé zvítězit před vlastními fanoušky,“ zářila po závodě.

9.12 seems to be my lucky day!!
Big thank you to the TEAM for the skis and to all who make moments like this possible!!

#win #classic #sprint #crosscountryskiing #thankyou #tomorrowisyours

@nordicfocus

9. prosince 2022 v 21:47, příspěvek archivován: 1. ledna 2023 v 8:53

Výhra ji tentokrát stála mnohem více energie. „Jsem opravdu unavená, je náročné závodit v takové nadmořské výšce, ale vypořádala jsem se s tím dobře,“ hodnotila závod ve středisku, které leží ve výšce 1554 metrů.

„Nohy už nemohly. Myslela jsem, že se za chvíli ani nepohnu, ale řekla jsem si makej až do cíle,“ popisovala a těšila se na odpočinek.

V sobotu při první etapě Tour de Ski výhru zopakovala a vyhlížela zase silvestrovský večer. „Po sedmi letech ho můžu oslavit se svým přítelem Elvisem,“ prozradila pro deník Blick.

Na další oslavy si nyní Fähndrichová bude muset zřejmě počkat. V nejbližších dnech jsou v seriálu Tour de Ski na programu vytrvalostní závody.

Sprint klasickou technikou čeká závodníky 6. ledna v italském Val di Fiemme a v něm se Švýcarka bezpochyby pokusí zaútočit na čtvrtou výhru v rychlostní disciplíně v řadě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno