Trpišovský chválil přípravu a naznačil změny: Plavšič jako bek? Je skvělý

„Bez zranění, skvělá práce od všech hráčů i lidí, co tu byli,“ pochvaloval si trenér v neděli skončenou hlavní část zimní přípravy.

Nebývá zvykem, aby český tým odcestoval na zahraniční soustředění na tak dlouhý časový úsek. Slávisté vyrazili do Portugalska, kde se připravovali už v minulosti, ve středu 5. ledna. A i když tým sehrál jen tři modelová utkání mezi sebou, trenér v rozhovoru pro klubový web říkal: „Udělali jsme spoustu práce, nepamatuju si, kdy jsme měli ke všemu takové podmínky.“

V Portugalsku měl od začátku k dispozici jednatřicetičlenný kádr, který v průběhu soustředění doplnil univerzál Alex Bah. Ten měl v úvodu roku pozitivní test na covid-19.

Se Slavií nebyl na kempu ani Jan Bořil, který léčí dlouhodobé zranění, a Peter Olayinka, jenž je s Nigérii na africkém mistrovství.

Až v Praze se k týmu připojí Yira Sor, čerstvá posila z Baníku Ostrava. Naopak Ubong Ekpai zamíří na hostování opačným směrem.

„Nyní máme dva dny volno a v kádru určitě dojde k nějakému pohybu. Řešíme, které hráče uvolníme, protože doufáme, že se k nám během zhruba měsíce připojí uzdravení Lukáš Provod, David Hovorka a Ondra Kúdela,“ uvedl Trpišovský.

Řada mladších hráčů by v nejbližších dnech ze Slavie mohla odejít na hostování. Ať už do spřátelené Vlašimi, nebo třeba do týmů z nejvyšší soutěže. Další posilování už podle trenéra v plánu není.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský

„Jedině, kdyby některý z hráčů odešel, tak bychom třeba nějaký příchod zvažovali,“ vysvětlil Trpišovský. „Ale Lukáš Provod je blízko návratu. Chtěli bychom, aby se připojil k týmu v půlce února, v půlce března aby se zapojil do zápasů. Máme v hlavě i různé karantény a covid, takže na začátku bude kádr širší. Ohledně odchodů nebo příchodů teď ale nic aktuálního není.“

Modelový zápas v Portugalsku

Červenobílí – Modří 3:1
Branky: Masopust, Krmenčík, Bah – Oscar

Červenobílí: Mandous – Masopust, Ousou, Kačaraba, Plavšić – Ševčík, Holeš – Bah (52. Traoré), Lingr, Schranz – Krmenčík.

Modří: Štěpán Kolář (asistent trenéra) – Obadal, Talovjerov, Prebsl, Oscar – Hromada, Madsen – Horský, Stanciu (56. Samek), Blecha (46. Alijagić) – Tecl.

Do posledního modelového zápasu, který slávisté na soustředění sehráli, nezasáhl brankář Ondřej Kolář. „Z preventivních důvodů a na doporučení fyzioterapeutů vzhledem k zátěži, kterou tu absolvoval,“ vysvětlil kouč Trpišovský. Kvůli tréninkovému výpadku v průběhu kempu odehrál méně minut Nicolae Stanciu, otřesený Alex Bah zase odstoupil dřív. „Uklouzl a narazil do zídky u hřiště, má pohmožděnou ruku, uvidíme, co z toho bude.“

I tak ovšem fanoušci na startu ligového jara mohou být překvapení.

Třeba proto, že se během zimy jako slibná varianta na levý kraj obrany, kde Slavii momentálně chybí zmíněný kapitán Bořil a pro první tři jarní duely i vykartovaný Oscar Dorley, ukázal křídelník Srdjan Plavšič.

„Momentálně je skvělý, velice produktivní. V těch zápasech byl možná náš nejlepší hráč. Na druhou stranu mezi sebou se kluci trošku znají, ten poslední zápas byl nahoru a dolů, trošku jiný, než se pak hrají ostré duely,“ zmínil Trpišovský. 

Plavšič přišel v létě po konci smlouvy ve Spartě, ale své místo v kádru si za celý podzim nenašel: od července se nedostal do ligové základní jedenáctky, ani v Evropě se mu zrovna nevedlo. Góly nedával, asistencí má málo…

„Ale teď to vypadá nadějně, je to určitě dobrý první krok, byť v ostrých zápasech se bude dostávat do trochu jiných situací,“ ví Trpišovský, ale dodává: „Jsme rádi, že v nouzi, kterou na tom postu máme, se ukázal jako varianta. Myslím si, že patřil mezi tři nejlepší hráče tohoto kempu.“ 

A je otázka, jestli na to naváže i v lize či Evropě. 

Slavia ještě před soutěžním startem proti Karviné nastoupí v neděli do generálky s Baníkem Ostrava. Pak už je její program nabitý: liga, čtvrtfinále poháru proti Spartě i úvodní vyřazovací boje v Konferenční lize proti tureckému Fenerbahce. 

Jen do konce února by měl tým odehrát sedm mimořádně důležitých zápasů. 

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts