U nymburských basketbalistů skončil trenér Sekulič, klub hledá náhradu


Aleksander Sekulič


| foto: David Šváb / ERA Basketball Nymburk

Sekulič měl smlouvu ještě na další rok. „Naším plánem bylo ve spolupráci pokračovat. Trenér ale dostal zajímavou nabídku a po diskuzi uvnitř klubu jsme se rozhodli jeho žádosti vyhovět a uvolnit ho,“ řekl generální ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček na klubovém webu.

Čtyřiačtyřicetiletý kouč působil u týmu od roku 2017, kdy se stal asistentem tehdejšího hlavního trenéra Orena Amiela. Po Amielově odchodu vloni mužstvo převzal a vyhrál s ním v tomto roce osmnáctý mistrovský titul. Nepodařilo se mu ale obhájit vítězství v domácím poháru a v Lize mistrů skončil Nymburk v základní skupině.

Před dvěma lety se Sekulič stal také trenérem slovinské reprezentace, s níž skončil čtvrtý na olympijských hrách v Tokiu. Spolu s ním odchází také chorvatský asistent Jurica Žuža.

Krasnodar patřil v minulosti k účastníkům Evropské ligy, před šesti lety skončil v prestižní soutěži třetí. V roce 2013 triumfoval v Eurocupu. Po vojenské invazi Ruska na Ukrajinu byl však z evropských pohárů, stejně jako jiné ruské kluby, vyloučen.

Sekulič se rozhodl pro angažmá v Rusku, přestože po uvalených sankcích většina zahraničních sportovců a trenérů ze země spíše odchází. „Pět let v Nymburce pro mě bylo úžasných z basketbalového i osobního hlediska. Moje plány do budoucna byly úzce spjaty s Nymburkem, ale někdy je třeba plány přehodnotit. Dostal jsem příležitost k velkému kroku v kariéře a novým profesním výzvám. S těžkým srdcem jsem se rozhodl oddělit se od společné cesty,“ uvedl Sekulič.

„Lokomotiv v minulosti dosahoval mimořádných výsledků s vynikajícími trenéry. Mým úkolem a přáním je v tom pokračovat. Budeme se snažit, aby se fanoušci i nadále mohli radovat z úspěchů, ale moji předchůdci nastavili laťku vysoko,“ řekl kouč na webu ruského klubu.

Vedení Nymburka má za něj vyhlédnuto několik potenciálních nástupců. O novém trenérovi chce mít jasno do druhé poloviny srpna. „Hledání trenéra je náročný proces, který vyžaduje čas. Máme ale několik vytipovaných jmen a věříme, že do startu přípravy 22. srpna najdeme kouče podobných kvalit, jako byli jeho předchůdci,“ řekl Šimeček

V týmu českého mistra nebude pokračovat ani třiadvacetiletý rozehrávač Ross. Čerstvý vítěz letní ligy NBA s Portlandem odešel do Varese. Oba týmy jeho přesun oznámily na facebooku.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts