Všichni jsou nažhavení na novou sezonu, ujišťuje pardubický Hyka

„Vybavuju si velký hluk, hodně lidí a pořádné fandění. Těším se na to, atmosféra v Pardubicích je úžasná každý zápas,“ vyznala se 29letá posila Dynama v rozhovoru pro klubový YouTube kanál.

Stejně jako další zvučné akvizice se Hyka do společné přípravy, jejíž úvodní blok minulý týden skončil, zapojil až později.

„Dojmy mám skvělé. Určitě je potřeba být v přípravě s týmem, stmelit kolektiv, poznat se s kluky. Bylo vidět, že jsou to všichni profesionálové a že jsou nažhavení na novou sezonu. Když se hráči chystají sólo, není to ono,“ podotkl.

V sezoně by měl patřit k velkým tahounům Dynama, stejně jako tomu bylo kdysi v jeho rodné Boleslavi nebo v uplynulých třech letech v Čeljabinsku v KHL, kde zkraje května stejně jako jeho parťáci Lukáš Sedlák a Roman Will rozvázal smlouvu.

„Jsem hodně ofenzivní hráč, rád tvořím hru. Připravuju šance i dávám góly. Ale samozřejmě, že když je potřeba hrát dozadu, nemám s tím problém,“ charakterizoval Hyka sám sebe jako hokejistu.

S Pardubicemi jej z dřívějška, kromě extraligových zápasů v roli hosta, pojí ještě jedna linka. V letech 2017-19 totiž působil v NHL v týmu Las Vegas, kde se potkal s odchovancem Dynama Tomášem Noskem (nyní Boston).

„Jsme dobří kamarádi. Tomáš mi po mém příchodu do Vegas dost pomohl, i jeho manželka Eliška mojí ženě, kdykoli bylo něco potřeba. Bylo výborné, že tam byl i další Čech,“ uvedl k tomu Hyka.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts