Výpravu na atletický šampionát rozšířili sprinter Veleba a mílař Friš

0
32


Jan Friš (vlevo) z Dukly Praha si nakonec na trati 5000 metrů doběhl pro český titul, Jiří Homoláč z VSK Univerzita Brno skončil druhý.


| foto: ČTK

„Oba dva nám poskočili v rankingu výše na pozice, které znamenají možnost účasti na halovém mistrovství Evropy, a zároveň oba dva mají splněný ostrý požadavek svazu,“ sdělila ředitelka ČAS Karolína Farská.

V době původní nominace Velebovi s Frišem pozice v žebříčku umožňující start v Istanbulu nepatřily. Oba nyní čeká pátý start na HME a budou v tomto směru společně s mílařem Filipem Sasínkem a koulařem Tomášem Staňkem nejzkušenějšími reprezentanty v Turecku.

Šestatřicetiletý Veleba doplní ve startovním poli pro běh na 60 metrů úřadujícího českého šampiona Zdeňka Stromšíka. Maximem šestinásobného českého mistra na šedesátce, který o víkendu chyběl na MČR v Ostravě kvůli drobnému zranění, je na HME účast v semifinále.

Osmadvacetiletý Friš zdvojnásobí české zastoupení na patnáctistovce po boku národního rekordmana Sasínka, za kterým v neděli doběhl druhý na ostravském šampionátu. Předloni v Toruni běžel Friš finále a skončil v něm jedenáctý o dvě místa za Sasínkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno