Ze vzletných plánů předkolo. A proti Boleslavi nejsme favorit, zní z Komety

0
82

Měla to být sezona, kdy se konečně dotáhne na ostatní extraligové giganty v čele s úřadujícími šampiony z Třince, tradičně našlapanou Spartou a posílenými Pardubicemi.

V play off se může ještě leccos změnit, ale momentálně se zdá, že propast mezi Kometou a absolutní českou špičkou se zatím nezmenšuje. Začátek ročníku přitom naznačoval opak.

„Libor Zábranský postavil v Brně neskutečný tým. Máme jen ty nejvyšší cíle,“ vyprávěl po příchodu z Karlových Varů odhodlaně útočník Jakub Flek, jedna z nejzvučnějších letních posil.

Tradičně ambiciózní mužstvo vypadalo na papíře velmi zajímavě. Nic na tom nezměnilo ani loučení s americkým kanonýrem Peterem Muellerem, jenž po dlouhém rozmýšlení zamířil do Vítkovic.

Kádr naopak vyztužili reprezentační obránci Tomáš Kundrátek a Jan Ščotka, hodně se očekávalo také od Radka Koblížka. A nezapomínejme na brankáře Dominika Furcha, vítěze předchozího ročníku švédské nejvyšší soutěže.

Zprvu se zdálo, že nově poskládaná parta funguje skvěle. Vždyť šampioni z let 2017 a 2018 padli v úvodních šestnácti kolech jen čtyřikrát a dlouho se pohybovali na předních příčkách.

Brněnští fanoušci během utkání se Spartou.

V listopadu se ale všechno obrátilo. Brno rázem spadlo až na třináctou pozici, Zábranský opět sestoupil z kanceláře na střídačku. A devět proher z deseti duelů zapříčinilo konec kouče Martina Pešouta.

„Sport a speciálně hokejové prostředí přináší i tyto nepříjemné situace, osobně mě to hodně mrzí. Týmu ale i nadále věřím, změnu je třeba si odpracovat,“ okomentoval krizi majitel klubu.

Po nástupu Patrika Martince, který měl za sebou nepovedené angažmá ve Spartě, přišlo zlepšení. K bývalému parťákovi z Českých Budějovic se později přidal Jaroslav Modrý.

Po Pešoutově odvolání odehrála Kometa šestadvacet utkání s bilancí dvanácti výher a čtrnácti porážek, ale v posledních týdnech ukázala, že v play off nechce být jen do počtu.

Play off 2023

servis iDNES.cz

Postupně přetlačila Liberec, Třinec, Pardubice i Spartu. „Lepší se to. Děláme si tvář a identitu,“ pochvaloval si asistent Modrý po výhře 5:2 nad Pražany v závěrečném kole.

V klubu doufají, že na solidní formu navážou hned v předkole, které startuje ve středu. „Jsme dobře naladění. Když budeme dodržovat, co máme, můžeme dojít daleko,“ hlásil Flek.

Brno se hodlá opřít o přesilovky a spolehlivě chytajícího Furcha, z hlediska procentuální úspěšnosti zákroků nejlepšího brankáře základní části. Výraznou roli opět zastane Petr Holík, který posbíral osmačtyřicet bodů (12+36).

Alex Lintuniemi si kryje kotouč proti Tomáši Vincourovi.

Další tradiční zbraní Komety jsou fanoušci. „Jsme rádi, že začínáme sérii doma. Věřím, že této výhody využijeme,“ řekl na úterní tiskové konferenci Martinec.

Soupeř z Mladé Boleslavi si v uplynulých měsících rovněž prošel několika složitými momenty. Stejně jako před rokem se trápil v koncovce, hned devětkrát vyšel gólově naprázdno.

Vzájemná bilance z této sezony hovoří jednoznačně ve prospěch Středočechů, kteří posbírali ve čtyřech utkáních kompletní počet dvanácti bodů (3:2, 3:1, 7:3, 4:1).

„Něco takového se maže, s touto fází sezony už to nemá nic společného. Nemůžeme si dovolit podcenit jakoukoliv maličkost,“ uvedl kouč Jiří Kalous, který u desátého celku základní části nahradil Ladislava Čiháka.

Jeho trenérský protějšek z tábora soupeře vidí situaci jinak. „Rozhodně nejsme favoritem, ale outsiderem. Boleslav dobře bruslí, v kádru má velké hvězdy. V play off navíc hrají skvěle, vždyť v posledních dvou letech postoupili do semifinále.“

Kdo ví, možná chtěl Martinec ze svých svěřenců shodit tlak. Sám ale dobře ví, že konec v předkole, kde Brno loni nestačilo na Liberec, by představoval velký neúspěch.

První utkání série je na programu ve středu od 19 hodin. O den později nastoupí obě mužstva v 18 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno