ZOH 2022 | ONLINE: Švédsko – Slovensko 0:0. Neúspěšní semifinalisté zápolí o bronz

0
257

Ani jeden ze soupeřů nebyl od postupu do zítřejšího finále daleko. Slovensko trápilo Finy až do poslední minuty, jenže nedokázalo skórovat ani jedinkrát, což se mu stalo osudným.

ONLINE: Švédsko – Slovensko

Utkání sledujeme od 14.10 SEČ v podrobné online reportáži

Švédové byli duelu o zlato ještě blíž. Kdyby Tömmernes nebo Lander proměnili svůj samostatný nájezd, chystali by se nyní Tre Kronor na střetnutí s Finskem. Jenže ani jeden ze zmíněných borců neuspěl a ruský mladík Arsenij Gricjuk nasměroval olympijské šampiony z Turína 2006 jen do bronzového zápasu.

Na předchozí olympiádě Švédům medaile unikla. Stříbro získali v roce 2014 v Soči, kdy ve finále nestačili na Kanadu, a o osm let dříve vybojovali zlato v Turíně.

Slováci ve své samostatné historii nezískali pod pěti kruhy cenný kov ještě nikdy. O bronz si zahráli v roce 2010 ve Vancouveru, tehdy ovšem podlehli 3:5 hokejistům Finska, když nezvládli závěrečnou třetinu a promrhali dvougólové vedení.

Největší zbraň Slovenska na probíhajícím turnaji je poměrně překvapivá. Juraj Slafkovský začínal turnaj až ve čtvrté formaci, ovšem i v ní prokázal, že se z něj stává velký střelec. Sedmnáctiletý snajpr má na kontě už pět branek, nikdo jich zatím v Pekingu nenasázel víc. Stejný počet zásahů zaznamenal pouze jeho sobotní soupeř, útočník Lucas Wallmark.

Olympijské hry – hokej muži

Utkání o bronz 19. 2. 2022 14:10

Sestavy:
Hellberg (Lars Johansson) – L. Bengtsson, Fantenberg, Folin, P. Holm, Pudas, Tömmernes (A), Lennström – C. Klingberg (A), Lander (C), Bromé – Everberg, Wallmark, Holmberg – D. Brodin, Linus Johansson, Rydahl – Friberg, J. de La Rose, Nordström – F. Olofsson.

Sestavy:
Rybár (Konrád) – Čerešňák (A), Čajkovský, M. Rosandić, Marinčin, Gernát, Kňažko, Š. Nemec – Slafkovský, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Regenda, Miloš Roman, Takáč – Daňo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Zuzin, Krištof, Kelemen – Jurčo.

Rozhodčí: Gouin (CAN), Romaško (RUS) – Lazarev (RUS), Šalagin (RUS)

Přejít na on-line reportáž

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno