Komerční prezentace Aktualizace: 31.03.2024 20:02

Berlín – Stuttgart v 27. kole německé fotbalové ligy promarnil dvoubrankový náskok a doma remizoval 3:3 s Heidenheimem. Alespoň bod mu zařídil v osmé minutě nastavení útočník Deniz Undav. Český brankář Augsburgu Tomáš Koubek přihlížel z lavičky náhradníků remíze 1:1 s Kolínem nad Rýnem.

Stuttgart se znovu mohl spolehnout na druhého nejlepšího střelce soutěže Guirassyho, jenž poosmé v sezoně otevřel v ligovém utkání skóre a vyrovnal klubový rekord Maria Gomeze. Guinejský kanonýr zakončil v 41. minutě pohlednou kombinační akci a vstřelil 23. branku v ročníku.

V 53. minutě zvýšil z brejku Stiller, hosty ale záhy vrátil do hry vlastním gólem domácí brankář Nübel, kterému po zákroku při dopadu na zem vypadl míč z rukavic. V 84. minutě srovnal na zadní tyči Kleindienst a stejný hráč o 104 sekund později dokonal hlavou obrat. Favorit přesto získal alespoň bod, poté co krátce po vyloučení hostujícího Dovedana srovnal křížnou střelou Undav.

Třetí Stuttgart stáhl ztrátu na druhý Bayern Mnichov na tři body. Nováček z Heidenheimu pošesté v řadě nevyhrál, přesto je na 11. pozici.

Německá fotbalová liga – 27. kolo:

Augsburg – Kolín nad Rýnem 1:1 (18. Maier – 33. Selke), Stuttgart – Heidenheim 3:3 (41. Guirassy, 53. Stiller, 90.+8 Undav – 84. a 85. Kleindienst, 62. vlastní Nübel), Bochum – Darmstadt 2:2 (30. a 49. Hofmann – 62. Skarke, 76. Vilhelmsson).