Aktualizace: 10.02.2024 14:45

Soldeu (Andorra) – Švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála obří slalom v Soldeu. Díky třetímu vítězství za sebou se posunula do čela průběžného pořadí Světového poháru před zraněnou americkou hvězdu Mikaelu Shiffrinovou.

Gutové-Behramiové přitom první kolo v Andoře nevyšlo a se ztrátou šesti desetin na vedoucí Martu Bassinovou z Itálie byla až devátá. Ve druhé části ale dvaatřicetiletá olympijská šampionka zajela druhý čas a i díky zaváhání soupeřek si připsala 43. triumf v kariéře.

Držitelka velkého glóbu z ročníku 2015/16 zvítězila s náskokem jediné setiny před Alice Robinsonovou z Nového Zélandu. Američanka A. J. Hurtová na třetí příčce zaostala o 15 setin. Vítězka prvního kola Bassinová skončila až na šesté příčce.

V průběžném pořadí Světového poháru se Gutová-Behramiová posunula do čela s náskokem pěti bodů před Shiffrinovou, která kvůli zranění kolena v Soldeu nestartovala. Upevnila si také vedení v hodnocení obřího slalomu, které vede o 135 bodů před Federicou Brignoneovou z Itálie.