Komerční prezentace Aktualizace: 2.08.2024 21:33

Paříž – Tenista Tomáš Macháč zabojuje v sobotu v Paříži o druhou olympijskou medaili. Po dnešním finále smíšené čtyřhry s Kateřinou Siniakovou se utká v mužské čtyřhře s Adamem Pavláskem o bronz s turnajovými trojkami Taylorem Fritzem a Tommym Paulem z USA. Zápas začne na hlavním dvorci Philippea Chatriera nejdříve ve 13:30.

Daviscupoví reprezentanti Macháč s Pavláskem porazili na turnaji britskou dvojici Joe Salisbury, Neal Skupski, poté zdolali Nicoláse Jarryho a Alejandra Tabila z Chile a uspěli také proti Němcům Kevinu Krawietzovi a Timu Pützovi. Všechny duely vyhráli po obratech a v super tie-breacích. Neuspěli až v semifinále proti Američanům Austinu Krajickovi a Rajeevu Ramovi.

Pokud Macháč s Pavláskem Fritze a Paula porazí, stanou se ve čtyřhře prvními českými mužskými medailisty z olympijských her. Dosud uspěli pod pěti kruhy jen v roce 1988 Miloslav Mečíř s Milanem Šrejberem, kteří pro Československo získali bronz v Soulu.

Sobotní program tenisového turnaje na OH:

Kurt Philippea Chatriera: 12:00 finále Ebden, Peers (Austr.) – Krajicek, Ram (4-USA), nejdříve 13:30 o 3. místo: Macháč, Pavlásek (ČR) – Fritz, Paul (3-USA), nejdříve 15:30 finále: Čeng Čchin-wen (6-Čína) – Vekičová (13-Chorv.), o 3. místo: Musetti (11-It.) – Auger-Aliassime (13-Kan.)