Komerční prezentace Aktual.: 25.10.2024 08:37

New York – Čtyřnásobný vítěz NBA Klay Thompson ve svém prvním utkání za Dallas po letním příchodu z Golden State nastřílel 22 bodů a přispěl k vítězství 120:109 v texaském derby nad basketbalisty San Antonia. Obhájce titulu Boston vyhrál i druhý zápas v sezoně, ve Washingtonu zvítězil 122:102.

Thompson stanovil nový rekord v počtu trojek při debutu v dresu Mavericks. Trefil jich šest z deseti pokusů. „Byl jsem pořádně nervózní, ale jen chvíli. Když padla první střela, byl to skvělý pocit. Jsem rád, že se mi debut povedl. Jde sice jen o jeden zápas v říjnu, ale je fajn vyhrát hned ten první,“ řekl Thompson, jenž opustil Golden State po 13 letech.

Slovinec Luka Dončič se podílel na výhře Dallasu 28 body, 10 doskoky a osmi asistencemi. Dereck Lively měl 15 bodů a 11 doskoků. San Antonio vedlo duo Julian Champagnie a Jeremy Sochan, oba dali 18 bodů. Victor Wembanyama zůstal na 17 bodech a devíti doskocích, když proměnil jen pět z 18 střel a ztratil čtyři míče. Veterán Chris Paul sice trefil jen jednu trojku, zaznamenal ale osm asistencí a sedm doskoků.

Boston ovládl konec prvního poločasu 10:1, a když třetí čtvrtinu vyhrál nad Washingtonem 34:19, bylo rozhodnuto. Jaylen Brown dal 27 bodů, Jayson Tatum si připsal 25 bodů a 11 doskoků. Hostům nestačilo 26 bodů Jordana Poolea nebo 18 bodů Jonase Valančiunase.

Na dvou bodech zůstal při svém debutu Francouz Alexandre Sarr, dvojka letošního draftu. Devatenáctiletý hráč Washingtonu trefil jednu ze sedmi střel z pole, z toho ani jednu trojku z pěti, za 22 minut ale doskočil pět míčů a zblokoval dva pokusy soupeře.

Sacramento podlehlo doma Minnesotě 115:117. Zápas rozhodl 2,4 sekundy před sirénou Anthony Edwards dvěma trestnými hody po faulu Domantase Sabonise. Keegan Murray měl ještě šanci z těžké pozice utkání otočit, míč se však vykroutil z obroučky.

Edwards zakončil duel s 33 body, ještě o bod víc nastřádala posila z New Yorku Julius Randle. Domácí táhl s 26 body a osmi doskoky DeMar DeRozan, 24 bodů a osm doskoků přidal Sabonis a 23 bodů či 11 doskočených míčů Murray. Minnesota uspěla navzdory 17 ztrátám.

Denver podlehl doma Oklahomě City 87:102. Nikola Jokič sice zaznamenal triple double za 16 bodů, 13 asistencí a 12 doskoků, nikdo mu však příliš nepomohl. Thunder vedli Shai Gilgeous-Alexander s 28 body a Chet Holmgren s 25 body a 14 doskočenými míči.

Výsledky NBA:

Washington – Boston 102:122, Dallas – San Antonio 120:109, Denver – Oklahoma City 87:102, Sacramento – Minnesota 115:117.

1. Oklahoma City 1 1 0 100
2. Minnesota 2 1 1 50,0